Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Top 5 typov ako sa nezblázniť počas skúškového

Napísal na 7. januára 2018

Aj ty si sa už dostal do situácie, keď si nervózne stál v lekárni s otázkou, či nemajú niečo na povzbudenie mysle a zníženie potreby spánku? Nie si prvý ani posledný. O chvíľu tu máme koniec semestra a skúškové obdobie už klope na dvere.  Prinášame ti 5 typov ako sa počas skúškového nezblázniť. Koniec nalievania do úst, začína sa nalievať do hláv. 


1. SKONČI S PROKRASTINÁCIOU

Všetci sme si zvykli na akcie v baroch, koncerty  a iné lákadlá, ktoré nás celý semester ťahali do ulíc. Prichádza čas, keď aj biela stena nadobudne hlbšiu pointu. Potrebné je na chvíľu odložiť poldecáky a pozrieť sa pravde do očí. Ak to tento rok nedám, budúci už nemusím prežívať zlaté študentské časy. Nestojí to za zamyslenie ?

2.VYPNI SOCIÁLNE SIETE 

Jedným z najväčších nepriateľov je náš virtuálny svet, bez ktorého sa v dnešnej dobe nepohneme takmer ani na krok. Na obmedzenie času strávenom na internete slúžia aplikácie ako napr. Forest: Stay focused.  Je to zaujímavá aplikácia, s ktorou môžete poraziť svoju závislosť v najhorších časoch. Pomocou nej zasejete semienko vo virtuálnom lese a v nasledujúcej dobe začne rásť ako strom. Ak však neodoláte internetu, stromček vám začne schnúť.

3.ODMEŇUJ SA

Máš rád jedlo, darčeky, svoje záľuby? Urči si dopredu ciele, ktoré chceš dosiahnuť a následne sa za ne odmeň. Veď prečo sa neobdarovať  za to veľké úsilie? Napríklad pri športe sa dokážeme odreagovať od všetkého stresu a fyzická aktivita napomáha aj činnosti mozgu. Taktiež je potrebné počas učenia prijímať veľa živín a chutný obed nás len posilní. Neprestávajte so svojimi záľubami, práve naopak, budú pre vás skvelým resetom hlavy.

4. STIMULUJ, ALE S MIEROU

Keď už čas nehrá do kariet, v mnohých prípadoch môžu pomôcť aj stimulanty. Často sú zneužívané lieky na predpis, čo však nie je vhodná voľba. Tie môžeme nahradiť prírodnejšou formou ako napríklad ginkom alebo kávou. V súčastnosti sú preferované aj energetické nápoje. Všetkého veľa škodí, a aj preto si treba dávať pozor. Káva aj energetické nápoje obsahujú kofeín, a ten patrí medzi návykové látky.

5. NESTRESUJ

Keď nejde o život, nejde o nič. Držíme prsty! 🙂

 


Pokračovať v čítaní