Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Dobrým skutkom vyčaríš úsmev

Napísal na 3. januára 2018

Máme tu nový rok a s ním aj novoročné predsavzatia. Ak stále váhate s prísľubom na rok 2018 inšpirujte sa našimi cyklistami. Slovenský Zväz Cyklistiky spojil sily s našimi študentmi FMK a spoločne naplnili kalendár 24 dobrými skutkami.

Chlapcom zo zväzu sa nápad pomôcť blízkym, susedom, ale aj neznámym ľuďom, či dokonca aj zvieratám veľmi zapáčil. Každý deň prinášali nezištnú pomoc ľuďom, ktorých chceli len tak potešiť dobrým skutkom. Napríklad Andi Cully sa rozhodol uľahčiť prácu pani upratovačke a vzal upratovanie do vlastných rúk. V zimnom období zamrznutých chodníkov potešil svojich susedov Jakub Varhaňovský, ktorý pred bytovkou zbavil schody ľadu a snehu, aby sa niekto z jeho susedov nepošmykol. Najlepší downhill cyklista Rasťo Baránek ukázal nielen veľké srdce, ale aj technickú zručnosť a vyrobil búdku pre vtáčikov. Andrej Strmiska, ktorý je naším dráhovým reprezentantom zas pomáhal s batožinou na hlavnej stanici v Bratislave.

„Nezmeníme svet, ale rozhodli sme sa meniť samých seba. A tak sme sa rozhodli motivovať ľudí k jednoduchému pravidlu – aspoň jedného dobrého skutku denne. U mnohých našich členov sa toto pravidlo stretlo s nadšením a aj tí, ktorých sme priamo nevyzvali, nám posielajú, čo dobré urobili. My to potom spolu s mojimi študentmi spracúvame a posielame ďalej „do sveta.“ S touto myšlienkou prišli moji študenti, vymysleli tomu grafiku, spracúvajú materiál, píšu k tomu veci, cyklisti vykonávajú dobré skutky. Motivuje nás to všetkých. Ja to zároveň vnímam ako príjemné prepojenie teórie s praxou, kedy sa dve inštitúcie spojili v zmysluplnom projekte,“ priblížila projekt Kalendár dobrých skutkov Katarína Ďurková, PR manažérka SZC a zároveň vyučujúca na našej fakulte.

Ak by ste chceli vidieť všetky dobré skutky našich cyklistov, tak sledujte stránku SZC na Facebooku. Alebo na FB udalosti.

Môžete sa nimi inšpirovať a pomáhať blízkym okolo vás celý rok 2018. Veď predsa aj malým dobrým skutkom môžete vyčariť úsmev a zlepšiť náladu. Prajeme vám úspešný rok 2018, aby bol plný dobrých skutkov, príjemných stretnutí a nových priateľstiev.

 

Text: Katarína Selecká, Alžbeta Turek Ungradyová

Označené ako

Pokračovať v čítaní