Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Štyria Rumuni – 3. časť

Napísal na 10. marca 2015

Rumunské ZOO

/Slávka/

Dni ubiehajú pomaly. Hoci sa sme tam na nás usmeje slniečko, ďalší deň aj ono pochopí, že to nemá význam. V sobotu sme sa vybrali na výlet, pozrieť miestne ZOO, webová stránka sľubovala tigre, levy, dokonca zebry. Trepali sme sa tam dobré 3 km pešo. „Veď čerstvý vzduch, nie?“, poviete si. No akýže už len môže byť vzduch v meste, kde je letisko skoro v centre a v lietadlách dokážeme rozpoznať tváre usmievavých ľudí, ktorí vedia, že aspoň na chvíľu opustia túto krajinu.
Prídeme tam, celí upotení a hádajte, čo? Zatvorené! Ani sme sa veľmi nečudovali. A aby nám to mesto vynahradilo, stretli sme cestou späť asi 20 túlavých psov a stovky vrán. O tom už krátke video.

Aby nám nebolo veľmi smutno, že sme nemohli vidieť divoké zvieratá, tak prišli rovno k nám. A to konkrétne šváby priamo do našich izbičiek. Chalani našli len jedného, no u nás sa im viac páči. Takže takto si tu žijeme v týchto dňoch. Veselo, v strachu z vlastnej izby. Podľa mňa ich vyduril ten divný postrek, ktorý tu minulý týždeň vykonal nejaký pán takou mašinou, ako my doma zvykneme postrekovať zemiaky na jar. Museli sme potom na tri hodiny opustiť ubytko. Možno ich to malo len posilniť, kto vie, aké tu majú zvyky.
Za všetko hovorí fakt, že pani z rektorátu sa nás trikrát spýtala, kde bývame, pretože neverila, že nás umiestnili práve do týchto priestorov. Nakoniec len prevrátila očami a dodala, že asi sme tam preto, že za to nebudeme platiť. A my, že ale áno, BUDEME!!!
Slová nestačia, tak sa pozrite: