Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Štyri dôvody, prečo ,,Som sexy“

Napísal na 13. júla 2018

Americká komédia o žene menom Renee (Amy Schumer), ktorá bojuje s nízkym sebavedomím a s kilami navyše. Jej život a pohľad na seba samu sa však v zlomku sekundy zmení, keď si v posilňovni pri páde z bicykla udrie hlavu. Keď sa preberie, zrazu sa cíti byť nádherná, štíhla a sexy. Všetko spomenuté vyššie možno vyčítať z upútavky. Kvôli čomu sa ale oplatí vidieť film v kine?

Jedným z dôvodov je humor, ktorým film oplýva. Celé kino baví nielen slovná komika, ale aj tá situačná. Jednoduchosť humoru a zároveň jeho originálnosť sa zameriava aj na jednoduchšieho diváka, ktorý síce nemá veľký rozhľad na to, aby chápal sofistikovanejšie odkazy, no na druhej strane ho nebavia ani suché vtipy. Náročnejší divák tento film môže brať ako oddychový, pri ktorom netreba priveľmi rozmýšľať, no aj napriek tomu pobaví.

Ďalším dôvodom je aj istá nepredvídateľnosť deja. Ten síce speje k myšlienke, ktorú každý očakáva, no na druhej strane, v deji nastávajú zvraty, o ktorých divák netuší a celý smeruje k záveru inou cestou, než by človek naučený z iných filmov predpokladal.

Množstvo vychudnutých modeliek, pracujúcich vo firme, kde je zamestnaná aj Renee, by pre mnohé ženy pôsobilo demotivujúco. Renee je však len obyčajná žena s pár kilami navyše, túžiaca aspoň po zlomku dokonalosti, ktoré majú modelky v agentúre. Hlavná hrdinka však spolu s divákmi zistí, že krása ženy nezáleží od čísla na váhe, ale na niečom úplne inom. Tretím dôvodom je preto motivácia diváka.

Inšpirácia je posledný dôvod. V I Feel Pretty nájde divák všetko. Romantickú zápletku, priateľské vzťahy, budovanie kariéry, humor a hlavne pointu. Isté životné fázy, ktorými si Renee prechádza, pozná veľa ľudí aj z vlastnej skúsenosti. Som si však istá, že pre mnohých z nás by bolo oslobodzujúce inšpirovať sa po zhliadnutí filmu hlavnou hrdinkou.

Zdroje: kultura.pravda.sk, vox.com, YouTube, tunefind.com


Pokračovať v čítaní