Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Sínus dopadu vypočítaný na Topfest

Napísal na 5. júna 2018

Na tohtoročnom Topfeste predstaví hudobná skupina Inekafe novú skladbu „Sínus dopadu“. Pridá samozrejme aj známe hitovky, na ktorých sme vyrastali a na top festivale pripraví kvalitnú šou.

Inekafe vznikli v roku 1995 a o tri roky neskôr vydali debutový album „Vitaj!“. Po ňom nasledovali štúdiovky „Čumil“ (1999), „Je tu niekto?“ (2000), „Príbeh“ (2001) a „Bez udania dôvodu“ (2003). Zaujímavosťou je, že s udaním dôvodu v roku 2006 kapela oznámila ukončenie činnosti, pretože spevák Vratko Rohoň sa rozhodol venovať lietaniu. O štyri roky neskôr sa však Inekafe vrátili na scénu a v roku 2011 vydali album „Právo na šťastie“, ktorý pokrstili na palube lietadla Boeing 737–300. To pilotoval samotný Rohoň. V roku 2015 vydali ďalší štúdiový album „Nevhodný typ“.

IneKafe to na Topfeste rozbalia v zložení Vlado Bis, Jozef Praženec a samozrejme líder Vratko Rohoň, ktorý si festival a jeho atmosféru pochvaľuje: „Topfest je jednoznačne kráľ medzi festivalmi na Slovensku. Naposledy, keď sme tam hrali, bolo všetko na nohách. Po piatej skladbe mi nejak odišli hlasivky a ľudia to až do konca zaspievali s nami. Niečo úžasné.“

Podrobnejšie opisuje aj novú skladbu, ktorú si naživo vychutnáme na Topfeste: „Vydali sme prednedávnom nový singel, volá sa „Sínus dopadu“. Klip bol veľmi drahý, točili sme ho až na Marse! Sprevádza našu Bestofku, kde je na prvom mieste a ktorá mapuje naše minuloročné okrúhliny 22 rokov. Pre nás je „Sínus dopadu“ výnimočná skladba, keďže sa pieseň pomerne dlho tvarovala, až zrazu prišla do tejto podoby a nemal som už potrebu na nej nič meniť.“

Aj ty si príď vychutnať pravú Topfestovú atmosféru na Zelenú vodu už 29.-30.6.2018 nie len s kapelou Inekafe, ale aj s ďalšími hviezdnymi hosťami! Lístky je možné zakúpiť na Ticketportal.sk.

Zdroje: tlačová správa, youtube, Topfest.sk

 


Pokračovať v čítaní

Predošlý článok

Komix pre dospelých


Náhľad