Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Nohavica oslavuje v Bratislave

Napísal na 8. júna 2018

Jaromír Nohavica, najlepší český pesničkár, oslavuje svoju 65-ku v Bratislave. Sériou dvoch exkluzívnych koncertov za sebou sa 22. a 23.6.2018 v Aegon Aréne NTC  podelí  o svoje najväčšie hity so slovenskými fanúšikmi.

V piatok 22.6.2018, v prvý koncertný večer, zažijú diváci výnimočné vystúpenie vďaka spolupráci Jarka s Janáčkovou filharmóniou Ostrava. Na Slovensku budú mať fanúšikovia pravého folku vôbec po prvýkrát možnosť zažiť ich obľúbené piesne v úprave pre spev, gitaru a symfonický orchester.

„Program tohtoročných koncertov bude viac-menej rovnaký ako v roku 2012. Ale predsa len môžem prezradiť, že chystáme dve tri novinky,“ hovorí Jarek Nohavica.

Pán Marko Ivanovic, dirigent ostravskej filharmónie, ktorý je autorom aranžmánu pre Nohavicové koncertné vystúpenie, sa s ním objaví aj priamo na pódiu. Narodeninový koncert znamená jedinečnú príležitosť vypočuť si už takmer zľudovené piesne ako „Těšínskou“, „Bláznivou Markétu“, „Petěrburg“, „Darmoděja“ či „Fotbal“ v ojedinelom spracovaní. Potvrdzujú to aj samotní účinkujúci vo vyjadrení, že citlivé symfonické aranžmány dávajú mnohým známym pesničkám ďalší rozmer a prebúdzajú v poslucháčoch fantáziu.

„Je to pre nás česť, že sa na nás Jarek obrátil s ponukou, aby sme ho sprevádzali na tomto turné. Sme radi, že si spolu zahráme,“ uviedol riaditeľ Janáčkovej filharmónie Ján Žemla.

Ostravské koncerty z roku 2012 s Janáčkovou filharmóniou sú zachytené na novom albume Jaromíra Nohavicu s názvom „V Gongu“. CD a DVD obsahuje celkovo 15 skladieb, na DVD sú navyše tri bonusové materiály vrátane dokumentárneho filmu o vzniku tejto nahrávky.

Sobota 23.6.2018 prinesie druhý z koncertov, na ktorý sa organizátori rozhodli navýšiť počet miest na sedenie pre obrovský záujem divákov.  Jaromíra bude na pódiu sprevádzať dlhoročný spoluhráč poľský akordeonista a klávesista Robert Kusmierski a na perkusie ich bude sprevádzať Pavel Plánka.

Vstupenky na oba koncerty si môžete kúpiť priamo u organizátora koncertu Dr.Horáka na Medenej 19 v Bratislave, na jeho webe a v predajnej sieti Tiketportal.

Zdroje: tlačová správa


Pokračovať v čítaní