Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

RTVS pripravuje s ČT ďalší spoločný seriál. Opäť z lekárskeho prostredia

Napísal na 10. apríla 2014

donutilRTVS pripravuje s ČT ďalší spoločný seriál. Opäť z lekárskeho prostredia

Česká televízia začala nakrúcať nový seriál s hercom Miroslavom Donutilom v hlavnej úlohe. Koproducentom je filmová spoločnosť Bionaut, za slovenskú stranu okrem RTVS aj producentka Zuzana Mistríková zo spoločnosti PubRes.

Dielo, inšpirované britským originálom Doc Martin, rozpráva príbehy špičkového chirurga Martina Elingera, ktorý sa presťahuje do zabudnutej dedinky v Beskydoch. Pre svoje arogantné správanie má však problém zapadnúť medzi miestnych obyvateľov.

Okrem Miroslava Donutila sa v seriáli objavia Jitka Čvančarová, Václav Kopta, Tomáš Měcháček či Jana Štěpánková. Priestor však dostane aj viacero slovenských hercov vrátane Gabriely Marcinkovej, ktorá stvárni drzú a uletenú sestričku.

„Elinger sa správa špecificky, ale u lekárov záleží ako pri každej profesii hlavne na tom, či sú dobrí alebo zlí. A toto je dobrý doktor,“ uviedol M. Donutil, ktorého podľa ČT zaujal predovšetkým scenár.

„Mne sa páči , že to vlastne ani nie je seriál. Každá epizóda sa venuje jednému ucelenému príbehu a moja postava prechádza celým dejom,“ dodal.

Podľa Vratislava Šlajera, producenta Bionautu, sa diváci môžu tešiť na vtipné dialógy, zábavné postavy a tých najlepších českých a slovenských hercov. „Príbehy majú rýchle tempo, originálne lekárske zápletky a predovšetkým humor. Navyše sa dej odohráva v nádhernom prostredí Beskýd, takže sa bude na čo pozerať,“ hovorí producent.

Režisérom seriálu s pracovným názvom Doktor 21251212006_gal_30-600x400Martin je Petr Zahrádka, na scenári inšpirovanom britským originálom sa podieľajú Štefan Titka, Tereza Dusová, Tomáš Končinsky a Ondřej Provazník, autori inej série ČT Nevinné lži, seriálu HBO Terapia či filmov Pouta a Smradi.

Podľa ich scenára sa okrem M. Donutila v seriáli objavia hlavne mladé postavy, ktoré lekára nenechajú pokračovať v zabehnutých koľajach večného hundroša. Úlohu osudovej ženy – učiteľky z miestnej základnej školy dostala Jitka Čvančarová.

 
Text: Veronika Buláková
Zdroj: medialne.sk


Pokračovať v čítaní