Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Robert Kaliňák opäť na pôde UCM

Napísal na 20. marca 2013

kalinak

TRNAVA, Kino Oko. Keď prišiel pán podpredseda vlády, dievčatá v prvom rade neskrývali svoje nadšenie. V tomto príjemnom a vtipnom duchu privítala v pondelok 18. marca ministra vnútra a podpredsedu vlády Slovenskej republiky JUDr. Roberta Kaliňáka dekanka Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave PhDr. Dana Petranová, PhD. „ Naša fakulta pravidelne na prednášky pozýva ľudí z vedeckého, umeleckého a politického života. Tí sa buď vracajú, alebo už vôbec neprídu. “  Podpredseda vlády, však patrí do tej prvej skupiny. Po roku sa opäť vrátil medzi študentov a na pôde do posledného miesta zaplneného kina OKO otvoril zopár problémov v diskusii.  
Celá prednáška aj diskusia prebiehala v uvoľnenej príjemnej atmosfére. Ako prvej sa dotkol, podľa vlastných slov, jeho obľúbenej témy – imunity poslancov. Hovoril o tom, že aj keď sa mnohým nepáči, musia ju akceptovať. V rámci prednášky priznal mnohé zaujímavosti, napríklad aj to, že ako študent považoval Ústavu za tenkú a nudnú knižku, no vo vyšších ročníkoch štúdia práva jej prišiel na chuť. Dotkol sa aj Zákona o rodine. Okrem iného pripomenul, aby sme nezabúdali, že pokým sme študentmi, naši rodičia majú voči nám vyživovaciu povinnosť. Takže zatiaľ sme „zahojení“.

foto_52Na rad prišla aj diskusia o  skorumpovanom súdnictve. Pán podpredseda vyzval študentov, aby zahlasovali či si myslia, že súdnictvo na Slovensku je alebo nie je skorumpované. Sám naznačil, že aj v jeho kariére advokáta sa stretával s prípadmi, že po prehratom súdnom spore klienti nadávali na slovenské súdnictvo, že sudca bol podplatený a podobne. Podľa jeho slov však „ …nie všade je možné použiť peniaze, spravodlivosť sa len tak ľahko kúpiť nedá. Človek musí brániť svoje práva. Občas môže dôjsť k zlyhaniu, ale ak existuje človek, ktorý sa bráni, len ťažko sa nedomôže.“

V závere približne dvojhodinového stretnutia prišli na rad aj otázky študentov. Zaujímali ich zákroky policajtov pri športových zápasoch, riešenie dopravných priestupkov, rôzne kauzy, medzi iným aj to ako pokračuje vyšetrovania kauzy Gorila a taktiež aký má vzťah s komunikačným oddelením svojho úradu i s novinármi. „Vzťah s novinármi sa stabilizuje a určite to bude v poriadku,“ povedal. Po diskusii študentom poďakoval za účasť a poprial im veľa šťastia a entuziazmu v príprave na ich budúce povolanie.

 

[nggallery id=39]

Text : Stano Čačko, Foto : KP


Pokračovať v čítaní