Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Redakcia Aktuality.sk sa sťahuje do Bratislavy, hľadá 25 novinárov

Napísal na 18. novembra 2014

Redakcia Aktuality.sk sa sťahuje do Bratislavy, hľadá 25 novinárov

ringier_axel_springer_BASpravodajská webová dvojka, čo sa týka počtu reálnych mesačných používateľov, Aktuality.sk presťahuje svoju redakciu zo Žiliny do Bratislavy. Časť ľudí tak opúšťa pôvodnú základňu spoločnosti Azet, ktorá má do 200 zamestnancov, z toho zhruba polovicu práve v Žiline. Aktuality.sk sa do Bratislavy sťahujú po takmer desiatich rokoch fungovania. Posilniť sa má synergia s novinármi vydavateľstva Ringier Axel Springer. Sťahovanie Aktualít bude dokončené 1. februára budúceho roka. Šefredaktorom zostáva Peter Bárdy, no redakcia sa má výraznejšie rozšíriť. Vydavateľ ponúka 25 nových žurnalistických pracovných pozícií.


Detská stanica Joj získala licenciuindex

Televízna skupina Joj Group môže oficiálne rozšíriť svoje portfólio o ďalšiu stanicu. Od Rady pre vysielanie a retransmisiu získala nedávno potrebnú licenciu. Spoločnosť Mac TV tak k doterajším povoleniam na kanály Joj, Plus, Wau a Senzi bude mať vo vlastníctve aj súhlas prevádzkovať novú, platenú stanicu RiK. RiK by mal odštartovať v prvom štvrťroku 2015. Nová stanica bude zameraná na detského diváka od štyroch do 12 rokov. Vysielať bude v slovenčine ako prvá detská stanica na slovenskom území. Konkrétne formáty ani programovú štruktúru zatiaľ televízia nešpecifikovala.


Britské reťazce hrajú tieto Vianoce na city. Tentoraz Sainsbury’s

Britský reťazec Sainsbury’s predstavil vianočnú kampaň, ktorá nenechá ani jedno oko suché. Jedná o spot hrajúci na city. Spoločnosť totiž nechala divákov spotu cestovať v čase, do roku 1914. Dej sa odohráva v zákopoch 1. svetovej vojny a rozpráva príbeh o prímerí počas Vianoc, medzi nemeckými a britskými vojakmi. Obidve vojská si spoločne zahrajú futbal a nakoniec si dvaja mladíci vymenia sladkosti. Lebo podľa Sainsbury’s sa treba podeliť práve na Vianoce.


Lidl vydal vlastnú kuchársku knihu. Rozdávať ju bude za nákup

nalepkyZnačka Lidl minulí utorok predstavila vlastnú kuchársku knihu, ktorej hlavnými tvárami sú jej „dvorní“ kuchári z reklamy – Roman Paulus a Marcel Ihnačák. Tí od minulého roka uverejňujú na webe Kuchynalidla.sk recepty spolu s videonávodmi, ktoré sa dajú uvariť zo surovín dostupných v sortimente lidlu. Kuchárska kniha pozostáva zo 104 receptov. Nachádzajú sa v nej recepty z hydiny, mäsa, ľahké jedlá a polievky, z rýb, ryže či cestovín. Reťazec ju nebude predávať. Spotrebitelia ju môžu získať za svoj pravidelný nákup. Za každých 20 eur nákupu v termíne od 24. novembra do 24. decembra získajú spotrebitelia pri pokladni jednu nálepku a po nazbieraní piatich kusov ich môžu vymeniť za kuchársku knihu. Lidl vydal publikáciu v pevnej väzbe v náklade 300-tisíc kusov.


Hooooowaaaard! už nikdy nezaznie tak ako dosiaľThe Contractual Obligation Implementation

V sitcome Teória veľkého tresku ste ju nikdy nevideli, no určite ju poznáte (v pôvodnom znení) – hlas enormnej matky Howarda Wolowitza. Patril herečke Carol Ann Susi, ktorá v utorok zomrela v Los Angeles vo veku 62 rokov. Trpela na rakovinu. Postava matky, ktorá pre nadváhu väčšinou iba ležala v posteli, mala nezdravo blízky vzťah so svojím synom, čo bolo predmetom mnohých komických dialógov. Carol Ann Susi hrala v minulosti v seriáloch Seinfeld, Murphy Brown, Doogie Howser, M. D. či Six Feet Under, píše Variety.


Robert_O_NeillTen, čo zabil bin Ládina, sa spovedal v televízii. Stanici vyrobil rekord

Prvé televízne interview s vojakom, ktorý zavraždil vodcu teroristov siete al-Káida Usámu bin Ládina, si v Amerike nenechali ujsť milióny televíznych divákov. Spravodajská stanica Fox News rozhovor zaradila v dvoch častiach. Hoci by členovia silových jednotiek nemali verejne rozoberať svoju prácu, v prípade smrti bin Ládina sú v USA porušené takmer všetky tabu. Najnovšie v televízii vystúpil Robert O’Neill, ktorý tvrdí, že zneškodnil najhľadanejšieho teroristu sveta. Mal byť posledným človekom, ktorý bin Ládina videl živého. Americká vláda z publicity okolo bývalého člena armády, ktorý sa verejne odhalil ešte 6. novembra, nie je nadšená.

Text: Veronika Buláková
Zdroj: medialne.sk


Pokračovať v čítaní