Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Punčová sezóna je tu!

Napísal na 29. novembra 2014

TRNAVA. V piatok, 28. 11. 2014, o 17:00 začali tohtoročné vianočné trhy na Trojičnom námestí. Trvať budú do 23. 12. 2014. Desiatky stánkov s vianočným tovarom, ľudovými výrobkami a tradičnými dobrotami pritiahli návštevníkov z Trnavy a širokého okolia. Predvianočná nálada sa tiahla celým mestom.

Slávnostné otvorenie trhov odštartovala trnavská hudobná skupina Angel. Pár minút pred 18-tou hodinou nastal nepochybne najkrajší moment celého programu. Po odpočítavaní sa rozžiaril nádherný, takmer 16-metrový vianočný strom. Jeho krásu vianocnetrhystromek-w480gakobdivovali všetci návštevníci, ale najväčšiu radosť mali z tohto zážitku tí najmenší.

Všetko ožilo pravou vianočnou atmosférou. Vône cigánskej pečienky, lokší, trdelníka spojené s pravým vianočným punčom, medovinou a vareným vínkom sa tiahli po celom námestí. Každý návštevník pošteklil svoje chuťové kanáliky vianočnými špecialitami.

Tento rok ponúka 95 predajcov vo svojich stánkoch krásne adventné vence, vianočné ozdoby, výrobky z kovu, cukrovinky od výmyslu sveta a, samozrejme, nesmú chýbať medovníkové srdcia, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou každých trhov. Návštevníci sa môžu pristaviť aj pri charitatívnom stánku s predajom výrobkov, ktoré vytvorili zdravotne hendikepovaní občania.

Počas týchto dní sa môžete tešiť na rôzne koncerty, napr. na Mikuláša vystúpia Bystrík a Robo Papp. Určite si nenechajte ujsť vianočný koncert Márie Čírovej v kine Hviezda (20.12.). Podobne ako v minulých rokoch sú v kultúrnom programe vystúpenia detí z trnavských základných a materských škôl, Mikuláš na námestí, požehnanie Betlehemského svetla, obľúbené zabíjačkové soboty. mh289481Výnimkou bude posledná predvianočná sobota, keď na námestí budú piecť býka. Minuloročná novinka zapaľovania adventných sviec bola úspešná, a preto sa v nej bude pokračovať každú sobotu o 17:00.

Organizátori si pripravili aj pár noviniek. Od 17.12. do 19. 12. 2014 je pripravený Vianočný primátorský punč, počas ktorého sa môžu Trnavčania stretnúť a porozprávať s primátorom. Spestrením trhov bude exhibičné vystúpenie otužilcov z OZ Trnavskí Bílí Medvedi, ktorí si zaplávajú 21. 12. 2014 priamo na námestí. Veľmi pozitívnou novinkou je zvýšenie dôrazu na ekológiu. Všetok odpad bude dvakrát denne odvážať firma, ktorá ho roztriedi a spracuje.

Kompletný kultúrny program nájdete na stránke www.vianocnatrnava.sk.

Organizátorom Vianočných trhov v Trnave je už štvrtý rok agentúra MediaFlash v spolupráci s portálom trnava-live.sk a mestom Trnava.

 

Text: Gabriela Hodálová

Foto: internet