Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Prvé VJAMNOCE na UCM

Napísal na 18. decembra 2014

TRNAVA. Tento rok Vianoce dorazili na našu univerzitu o pár dní skôr. Šikovní študenti z EVENT SQUAD zorganizovali ďalší zaujímavý projekt VJAMNOCE – christmas chill. V utorok 16. decembra 2014 sa Jama premenila na zasneženú krajinu s pravou vianočnou atmosférou. Od 10:00 sa študenti i vyučujúci ponorili do sveta plného medovníkov, punču a, samozrejme, kolied. (FOTO NA KONCI!)

VJAMNOCE usporiadali tretiaci študujúci marketing v rámci kabinetu umeleckej interpretácie eventov. Presnejšie  Eva Toráčová, Anna Petrocová, Filip Jančo, Paula Setnická, Erik Freund, Lukáš Valla, Michaela Chrkavá, Matúš Pastor, Katarína Neuschlová a Patrícia Žuchovská. „Rozhodli sme sa usporiadať takéto podujatie kvôli tomu, že Vianoce nie sú len o trhoch a predávaní vecí, ale aj o trávení času s blízkymi ľuďmi, dobrom jedle, zábave a láske.  Presne to mali Vjamnoce predstavovať. Myslím si, že sa nám to podarilo. Účasť na hlavnom programe bola perfektná a môžem za nás organizátorov povedať, že sme veľmi spokojní,“ vyjadril sa Filip, jeden z organizátorov. S prípravou pomáhali aj ďalší študenti z kabinetu eventov.

Prízemie pri vchode do telocvične pripomínalo zimný svet z rozprávky. Výzdoba, vianočný stromček a pod ním darčeky, neopísateľná vôňa dobrôt, koledy… Každému bolo jasné, že najkrajšie sviatky sú už tu.

Organizátori si pripravili bohatý program. Okolo 12:00 pani prodekanka Mgr. Juliána Mináriková, PhD. slávnostne rozsvietila vianočný stromček a zavesila salónku. Nasledovalo spevácke vystúpenie zboru VEGA, ktorý tvoria doktorandi a vyučujúci z FMK. Zaspievali koledy, ktoré si s nimi pospevovala väčšina študentov. Veľmi milým oživením podujatia bolo vystúpenie detí z materskej školy v Jame. Rozkošní predškoláci si všetkých opantali svojim spevom a vystupovaním.

Na akcii nechýbalo chutné jedlo. Návštevníci si pochutnávali na kapustnici, lievancoch, palacinkách, koláčoch… Na zahriatie bol pripravený punč a čaj.

Kreatívny Event Squad pripravil rôzne súťaže, ako napr. mlsnú salónku. Vyhodnocovala sa aj najlepšia študentská výzdoba, do ktorej sa zapojilo množstvo študentov.

V rámci programu sa plnili aj želania od Ej bisťu. Vianočná stena prianí skrývala 450 tajných snov. Tie najzaujímavejšie sa už stali skutočnosťou.

Keďže Vianoce sú aj o pomoci a spolupatričnosti, počas celého dňa si bolo možné zakúpiť „Srdcia šité na mieru“ a tak podporiť detičky z Detského kardiocentra v Bratislave. Viac sa dozviete o projekte na http://www.nadaciadkc.sk.

Po skvelom vjamnočnom dni nemohla chýbať poriadna afterparty. Tradične sa konala v obľúbenom študentskom podniku, v Cerveze.

[poll id=“27″]

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“10″ sort_by=“order“ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“undefined“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“none“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_comment=“1″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ watermark_type=“none“ watermark_link=“0″]

 

Text: Gabriela Hodálová

Foto: Matúš Pastor


Pokračovať v čítaní

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com