Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Popová diva Kylie Minogue prvýkrát v Bratislave !

Napísal na 18. marca 2014

Bratislave sa 19. októbra predstaví jedna z najdlhšie pôsobiacich popových speváčok na hudobnej scéne. Reč je o austrálskej popovej speváčke Kylie Minogue. Bratislavský koncert vrámci Kiss Me Once Tour bude pre rodáčku z Melbourne slovenskou premiérou. Kylie turné na podporu nového albumu „Kiss Me Once“ odštartuje 9. septembra vo Veľkej Británii a následne odohrá koncerty v pätnástich európskych krajinách. Dva dni po Bratislave sa speváčka predstaví aj v Prahe, nevynechá ani Budapešť a Viedeň. Vstupenky budú v predaji od štvrtka 20.marca (9:00) na www.xl.sk.

Zbrusu nový, už dvanásty štúdiový album s názvom „Kiss Me Once“ vychádza 17.marca. Ide o prvý štúdiový album od roku 2010, kedy Kylie vydala album „Aphrodite“. Výkonnými producentmi albumu sú samotná Minogue a Sia Furler. Pilotný singel „Into the Blue“ tento týžden debutoval na 12. mieste Britského singlového rebríčka.

Takmer päťdesiatročná speváčka na hudobnú scéne vstúpila v roku 1987 s prerábkou skladby „The Locomotion“, ktorá sa držala na 1.mieste austrálskej hitparády počas siedmych týždňov a stala sa z nej jeden z najväčších hitov v 80.rokoch. V roku 1988 vydala debutový album s názvom „Kylie“, ktorého predaj presiahol číslo 2 milióny a bol 7x platinový, čo sa predtým nepodarilo žiadnej ženskej interpretke.

V roku 2005 sa Kylie podrobila operácii a chemoterapii po tom, ako jej bola diagnostikovaná rakovina prsníka. Napriek tomu sa stále drží na hudobnom výslní. Je niekoľkonásobnou držiteľkou Brit Awards či Grammy Awards. Predala viac ako 70 miliónov albumov a vo Veľkej Británii ju vyhlásili za najvplyvnejšiu celebritu. Aktuálne je Kylie v porote britskej verzii speváckej súťaže The Voice u nás známej ako Hlas.


text: Dušan Marko