Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

#fmkpeople spustili nový projekt. Vypočuj si podcast Filmovka

Napísal na 5. mája 2020

Dvaja študenti Masmediálnej komunikácie počas týchto karanténnych dní nahrávajú podcast Filmovka pre fanúšikov kinematografie.

Reč je o Danielovi Szmolniczkom a Matúšovi Višváderovi, ktorí aj napriek izolácii a vzdialenosti medzi sebou ukazujú ostatným, že aj tento čas sa dá efektívne využiť.

Každý podcast sa týka určitého filmového rebríčka, takže si môžete vybrať, ktorý vás zaujíma. Prvé dve epizódy sú už dostupné na SoundCloud a Spotify pod názvom Filmovka.

Situácia s koronavírusom im nepomohla, ale ani ich neodradila. Hoci mali technické problémy so zosynchronizovaním, Daniel nám priblížil, ako sa ich podarilo vyriešiť: „Po odskúšaní viacerých spôsobov sme sa rozhodli pre volanie cez Google Hangouts, keďže má najmenší delay zvuku. Následne sme si obaja spustili program na nahrávanie zvuku (Adobe Audition) a nahrali si jednotlivo svoje hlasy. V postprodukcii som už musel len doladiť jednotlivé stopy a vložiť ich do vytvoreného projektu.“

Ak ste priaznivcami filmov o katastrofách a apokalypsách, tak si nechajte poradiť od tejto dvojice. V rebríčku Top 5 nájdete zaujímavé snímky z post-apokalyptického sveta.

Top 5 Post-apokalyptické filmy podľa Matúša a Daniela Zdroj: SoundCloud.com

V ďalšom rebríčku Top 3 sa chlapci podelili o svoje najobľúbenejšie filmy z Netflixu a inšpiratívne pohľady na ne. Necháte sa inšpirovať?

Top 3 filmy z Netflixu podľa Matúša a Daniela Zdroj: SoundCloud.com

Ak vás podcast Filmovka zaujali, odporúčame vám pozrieť si reláciu Filmovka na Youtube, kde si okrem audia užijete aj obraz. Filmovku, ale aj ďalšie zaujímavé videá, nájdete na YouTube kanáli FMKTVofficial.

V prípade, že by ste Filmovky stále nemali dosť, môžete sledovať jej instagramový či facebookový profil, kde sú aktuálne a pravidelné príspevky pre filmových nadšencov.

Zdroje: soundcloud.com, youtube.com


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár