Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Yungblud začína novú éru piesňou Tissues

Napísal na 13. septembra 2022

Britský spevák Yungblud známy svojou nekonvenčnou a bláznivou osobnosťou vydáva svoj tretí album, ktorý pomenoval po sebe. Na albume sa objaví deväť úplne nových pesničiek, medzi nimi aj skladba Tissues, ktorou umelec začína novú éru seba samého.

Videoklip pre pieseň Tissues sa natáčal v Londýne a točil ho Charlie Sarsfield. Vo videu môžeme vidieť speváka tancovať v rôznych scénach, kým ostatní ľudia zamrzli v čase. Režisér chcel pomocou videoklipu vyjadriť, aký desivý ale aj krásny je moment, keď sa človek zamiluje.

Yungblud sa podieľal na skladaní textu k piesni spolu s ďalšími skladateľmi napríklad s Chrisom Greattim alebo Mattom Schwartzom.

Pieseň Tissues obsahuje aj prvky zo skladby Close To Me od britskej kapely The Cure. Yungblud si vypýtal povolenie použiť sample ich piesne od samotného frontmana skupiny, Roberta Smitha.

Spevák vraví, že The Cure ho ovplyvňujú už od jeho pätnástich rokov. Reprezentovali jeho šťastie ale aj smútok. Kedykoľvek si púšťal túto kapelu, oslavoval fakt, že sa s ním nikto nechcel rozprávať.

Titulná pieseň Tissues z najnovšieho albumu, ktorý umelec pomenoval po sebe, je začiatkom niečoho nového. „Začína sa nová éra! Chcel som tancovať, hýbať sa a tým vo videu ukázať, o čom track Tissues naozaj je,“ hovorí s nadšením YUNGBLUD.

pieseň tissues
Yungblud na obálke jeho nového albumu, ktorý pomenoval po sebe. Zdroj: Tlačová správa

Okrem Tissues sa na albume objavia piesne ako The Funeral, Don´t Feel Like Feeling Sad Today, či Memories, ktorá je spoluprácou s americkou speváčkou Willow.

Momentálne sa spevák nachádza na turné ale oznámil, že čoskoro odohrá tri malé intímne koncerty v jednu noc v americkom Los Angeles.

Zdroj: Tlačová správa


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár