Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Jedinečný Yungblud oznámil dátum zverejnenia nového albumu weird!

Napísal na 3. decembra 2020

Neobyčajný mladík z Anglicka, Yungblud, vydáva svoj druhý album weird!.

Dominic Harris, ktorého celý svet pozná pod umeleckým menom Yungblud, je anglický spevák, textár a herec. Profesionálne je aktívny od roku 2017, kedy vydal svoj debutový singel King Charles, ktorý má dnes cez 3,5 milióna zhliadnutí.

Yungblud je vo svete známy vďaka svojmu neobyčajnému prístupu k hudbe a jedinečnému výzoru. Je dlhoročným aktivistom a podporovateľom menšín. Netají sa svojim kladným vzťahom k anarchii, o čom svedčí aj jeho pieseň Anarchist.

Zdroj: youtube.com

Album weird! vychádza už 4. decembra 2020

Druhý štúdiový album vychádza s menším oneskorením. Na svetlo sveta vyjde však už 4. decembra 2020. Pôvodný dátum zverejnenia bol 13. november 2020, ale z dôvodu komplikácii s výrobou fyzických kópií bolo uvedenie albumu posunuté.

Harris na albume pracoval viac ako rok. Koncom roka 2019 svojim fanúšikom na Twitteri oznámil, že dočasne odchádza zo sociálnych sietí. Dôvodom odchodu bolo, že sa potrebuje sústrediť na prácu.

O albume zatiaľ nevieme veľa. Vieme však, že sa na ňom bude nachádzať 12 piesní, rovnako ako na predchádzajúcom albume, ktorý nesie názov 21st Century Liability. Skladby weird!, strawberry lipstick, god save me, but don’t drown me out a cotton candy už zverejnil na všetkých streamovacích platformách, ako napríklad YouTube a Spotify

zdroj: instagram.com

Pesnička mars je najdôležitejšou vecou, akú kedy stvoril

Harris na svojom Instagrame oznámil, že pieseň mars je najdôležitejšou piesňou jeho kariéry. Skladbu zverejnil na všetkých streamovacích platformách 27. novembra 2020. Premiéru mohli fanúšikovia sledovať na YouTube o 18:00 hod. miestneho času.

V rozhovore pre nemecký Paaspop uviedol, že pieseň bola inšpirovaná transrodovým fanúšikom, ale aj jeho idolom, Davidom Bowiem, konkrétne jeho skladbou „Life on Mars“. Mars prvýkrát predstavil a zahral pred „živým obecenstvom“ na virtuálnom turné The Weird Time Of Life Tour.

Kvôli aktuálnej pandemickej situácii boli všetky koncerty zrušené. Yungblud však ubezpečil svojich fanúšikov, že sa nemajú čoho obávať. Online turné začalo 16. novembra v Londýne a trvá až do 7. decembra.

zdroj: instagram.com

Album weird! sa umiestnil na prvej priečke rebríčka Album of the Week

Dan Cairns pre magazín Sunday Times Culture napísal: „Hudobná inkarnácia Jim Carreyho vo filme Maska, Yungblud (Dom Harrison), je multi žánrových zjavením na dnešnej jednotvárnej scéne. Na svojom druhom albume spevák dokumentuje svoj život aj život svojich živelných fanúšikov. Vo svojich skladbách nefiltrovane opisuje trpké stránky dospievania, prežívanie úzkosti, lásku aj rozpadávajúce sa vzťahy,“ prezradil.

Harris má a vždy mal obrovskú podporu. Jeho široké sprektrum fanúšikov mu prejavuje neustálu podporu, čo môžeme vidieť aj na tom, že fanúšikovia vypredali každý jeden produkt.

Zdroje: instagram.com, youtube.com, times.com

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com