Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Oranžové leto

Napísal na 7. apríla 2013

Najväčší hudobný štvorfestival. Presne tak by sa dal nazvať jeden z najúspešnejších slovenských festivalov Orange JOJ music summer! Dva dni neutíchajúcej hudby  v podaní slovenských a českých interpretov, uvoľnená atmosfére a neviazaná zábava. To je Orange summer fest. V štyroch strediskách Slovenska, konkrétne na Ružinej, Orave, Domaši a Duchonke sa každý rok predvedie viac ako 50 skupín, ktoré sa snažia rozvášniť viac ako 90 000 ľudí, čo je zvyčajná hromadná účasť na všetkých štyroch festivaloch. Okrem skvelej hudby sa generálny partner ORANGE vždy stará aj o zábavu a relax návštevníkov, a to prostredníctvom Orange oázy. V tomto lukratívnom stane sa všetci môžu pripojiť na internet, prípadne si v ,,nabíjačkárni “ dobiť svoj mobilný telefón. Okrem toho si tu môžu prečítať čerstvé noviny či zapojiť sa do súťaží a vyhrať zaujímavé maličkosti.

POZRITE SA AKO VYPADAL ORANGE JOJ MUSIC MINULÝ ROK. 

Minuloročný festival sa niesol v duchu Elánmánie a návštevníci sa tešili na najväčšie hity ako Zanedbaný sex, Neviem byť sám, či známu pesničku z filmu Fontána pre Zuzanu. Avšak dočkali sa ich len v podaní Vaša Patejdla a Jána Baláža. Hlavný líder kapely, Jožo totiž chýbal. Podľa reakcie a slov ľudí im jeho neprítomnosť vôbec neprekážala a v blate na daždi spievali z plných pľúc ich najväčšie ,,pecky“.

,,Čo bolo krásne a čo sa mne najviac páčilo bolo, že vedľa seba tú istú pesničku spievala pani, ktorá mohla mať okolo 50 rokov a chalan, čo možno ešte len skončil strednú. Vtedy bolo jedno, kto ste a koľko máte rokov, pretože Elán milujú všetci.“

Tak reagovala slečna, ktorá sa zúčastnila festivalu na otázku, aká bola podľa nej atmosféra počas ,elánovania“. Okrem Elánu sa predviedli aj nové a mladé skupiny, snažiace sa dostať do svetiel reflektorov slovenskej hudobnej scény. Na minuloročnom Orange music summer nechýbali ani tváre tohto populárneho festivalu ako IMT Smile, Polemic, Gladiator, Zuzana Smatanová, Peter Bič Project či Marián Čekovský.

Čím nás organizátori prekvapia tento rok síce ešte nevieme, ale s istotou môžeme tvrdiť, že toto leto s Orange JOJ music summer sa znova zapíše medzi tie, ktoré si každý jeden z nás naplno užije!

 Text: Martin Vanko