Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Od mladej rebelky k dospelej žene

Napísal na 9. marca 2018

Lady Bird je jedným z najväčších prekvapení vo svete filmu, Saorise Ronan, 23-ročná Írska herečka, stvárnila postavu mladej rebelky Christine „Lady Bird“ McPhersonovej. Odkedy sa film dostal na plátna kín, zožal nespočetne veľa ocenení a pozitívnej kritiky.


Príbeh 17-ročnej Lady Bird sa odohráva v relatívne nedávnej minulosti, začiatkom nového milénia. Ako študentka sa vyznačuje ako vždy priemerná, ničím výnimočná dievčina, vyrastajúca v skromných podmienkach Sacramentského predmestia, ku ktorému má na prvý pohľad Christine negatívny vzťah. So svojou najlepšou kamarátkou Julie prežívajú prvé lásky, sklamania a bežné situácie, s ktorými sa mnohí vieme bez problémov stotožniť.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt lady bird

Christine a Julie

Lady Bird vyrastá so svojimi rodičmi, bratom a nádejnou švagrinou. Žijú od výplaty k výplate, šetrne, narozdiel od mnohých Christininych spolužiakov, ktorý žijú na druhej strane koľají“.

Jej matka MarionLady Bird majú veľmi podobné povahy, preto sa počas príbehu dostanú do konfliktu niekoľkokrát, najmä teda kvôli svojej úprimnosti a tvrdohlavosti. Hlava rodiny, Larry, skrýva pred svojimi deťmi ťažkosti, s ktorými sa potýka, čo sa spája s jeho dobrosrdečnosťou a pokojnou povahou.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt lady bird

Christinino dospievanie je v príbehu zobrazené natoľko intenzívne, že sa stále budete chcieť dozvedieť o tomto mladom dievčati viac. K jej „dozretiu“ však vedie kľukatá cesta, na ktorej si vyberá medzi popularitou a skutočnými priateľmi, získava srdce jej prvého chlapca, no v zápätí ho stráca veľmi netradičným spôsobom, snaží sa dostať na jej vysnívané miesto, východné pobrežie, no riskuje, že tým stratí dôveru svojej matky…. Toto je len zlomok toho, čím si mladá Christine v príbehu prechádza, zlomok toho, čo donútilo divákov platonicky sa zamilovať do tejto mladej dievčiny.

 

Jedna z vecí, ktorú som získala z toho, že som si film pozrela ako obyčajný divák, bolo to, že som si uvedomila, že každý sa s niečim potýka. Každý má problémy, každý smúti. A aj napriek tomu, že si to nevšimnete hneď, neznamená to, že to neexistuje. A to je veľmi posiľňujúci fakt. – Saoirse Ronan 


Zaujímavým faktom je to, že pôvodný scenár bol napísaný v tak neuveriteľnom rozsahu, že by sa zmestil do 6 hodín filmového veľdiela, preto je možné, že sú nám mnohé fakty z deja zamlčané. Nuž, musíme si vystačiť so štandardnou 90-minútovou verziou.

Lady Bird sa konečne dostala aj do našich, slovenských kín, preto neváhajte a určite sa po tomto víťazovi niekoľkých Zlatých glóbusov a mnohých ďalších filmových cien vhrnite.

Zdroje: IndieWire, IMDB, CSFD, Electric Bento, Youtube


Pokračovať v čítaní