Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Nočný maratón filmov

Napísal na 15. novembra 2013

TRNAVA. Namiesto výdatného spánku pred školou či prácou pozeranie filmov? Prečo nie. Všetci tí, ktorým sa tento nápad pozdával, sa mohli zúčastniť trinásteho vydania akcie NOCvKINE, ktorá sa uskutočnila 13. novembra o 18:00 v Kine Hviezda.

1f492a79-449d-11e3-8f88-005056830021

Idea nočného pozerania filmov v kine sa mi pozdávala hneď, ako som sa o nej dozvedela. Napriek tomu som sa sprvu nevedela rozhodnúť. Ísť, neísť? Napokon som sa rozhodla obetovať 6 eur (čo je za 5 filmov veľmi slušná suma vzhľadom na dnešné ceny lístkov) za takúto skúsenosť. A dobre som urobila. Každý, kto aspoň trochu rád pozerá filmy, by si nemal takúto akciu nechať ujsť a aspoň raz ju navštíviť.

K dobrým filmovým zážitkom neoddeliteľne patria pukance, ktoré sa predávali na akcii celý večer a takmer celú noc. Samozrejme nemohla chýbať burza filmových plagátov, ktorých tam bolo nespočetne veľa. Kino Hviezda už má svoje roky, a preto tento rok nechýbal nový projektor pre lepší obraz a takisto aj zvuk. Keďže ja som absolvovala NOCvKINE prvýkrát, neviem posúdiť rozdiel, no zároveň nemôžem kvalite nič vytknúť. Vyzbrojená redbullom som si sadla na moje miesto a večer a noc plné filmov mohli začať.

Ako prvý film bol o 18:00 premietaný CORIOLANUS, z ktorého som mala veľmi zmiešané pocity. No v poradí druhý premietaný film  o 20:20 s názvom INVICTUS ich všetky zmazal a premenil na opačné, pozitívne, pocity. Pri treťom THE GUARD (22:50) som si trochu zdriemla, ale vinou únavy a nie kvalitou filmu. Štvrtý v poradí BLUE VALENTINE (00:30) vo mne vzbudil mierne depresívne pocity. Myslím si však, že to bol autorov zámer. V neskorú nočnú alebo skorú rannú hodinu sme si pozreli EDEN LAKE (2:35), pri ktorom sme sa mali báť. Na mňa to však nezapôsobilo, skôr tento anglický film vo mne vyvolal zvláštne pocity v žalúdku.

Filmová noc celkovo zanechala veľmi pozitívne pocity v divákoch, a preto odporúčam, aby ju každý filmový obdivovateľ aspoň raz absolvoval.

Podujatie pre divákov pripravuje OZ Publikum.sk, vydavateľ magazínu CinemaView.sk, v spolupráci s kinom Hviezda a s podporou mediálnych partnerov trnava-live.sk, Mesto Trnava, rádio Bunker a rádio Aetter.sk.

Text: Alexandra Bartlová


Pokračovať v čítaní

Predošlý článok

Piatykrát študentská


Náhľad