Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Nesúď človeka podľa tváre

Napísal na 20. februára 2018

Obyčajná tvár, tak znie názov knižného bestselleru, ktorý sa dočkal aj filmového spracovania. Dojímavý príbeh o tom, aké ťažké je pre malého chlapca zapadnúť medzi rovesníkov, zavítal do našich kín minulý týždeň


 

Hlavný hrdina Auggie

Keď August (Auggie) Pullman prišiel na svet, lekári predpovedali, že sa nedožije rána. V detstve podstúpil toľko operácií, ktoré iní nezakúsia za celý život. Pre vrodenú poruchu, ktorej názov väčšina ľudí nevie ani vysloviť, má zdeformovanú tvár, potravu jedáva cez slamku alebo nadrobno pokrájanú a nie je na to pekný pohľad. Málokto uhádne, kedy sa usmieva a kedy mračí. A predsa je to úplne normálny chalan, ktorý miluje Hviezdne vojny a chce žiť vlastný život.

 

Auggieho najťažšia skúška

Teraz stojí pred najťažšou skúškou zo všetkých – konečne ide do školy medzi „normálne“ deti.  Musí sa pripraviť na zdesené pohľady spolužiakov aj posmech neprajníkov. Niekedy bude ťažké rozoznať, kto je skutočný priateľ. Podarí sa mu prekonať predsudky ostatných a zapadnúť? Nájde si neobyčajný chlapec svoje miesto na obyčajnej základnej škole medzi obyčajnými deťmi?

 

 

 

Zdroje: kinomier, forumfilm, youtube