Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Najoriginálnejší animák roka?

Napísal na 28. februára 2016

12370858_1022009524529272_3848413103110276642_o   Veľkolepé mesto zvierat a miesto, kde sú si rovní všetci zvierací kamaráti, to je rozprávková Zootopia. Spoločnosť, v ktorej žijú všetky rôzne druhy zvierat.

Tento animák bude plný zvierat, a to doslova. Pretože ak jestvuje miesto, kde spolunažívajú obrí kamaráti a ich malí priatelia, potom je to zaručene Zootopia. Fantastické miesto pre zvieratá, v ktorom je úžasne obsiahnutá personifikácia, čiže zosobnenie. Len tu sa spolu môžu ocitnúť zvieratá zo všetkých možných kútov sveta. Za uvedeným animovaným príbehom je Disney a ďalší tvorcovia, ktorí sa podieľali napríklad aj na veľmi úspešnom a obľúbenom Ľadovom kráľovstve. Jeho aktuálny zvierací príbeh je plný kreativity. Zvierací hrdinovia tu disponujú ľudskými vlastnosťami.  zootopia0008

Hlavnou hrdinkou najnovšieho kresleného filmu pre deti je malá zajačica Judy Hopps, ktorá má iba dva dni na to, aby dokázala vyriešiť veľký prípad. Ak sa jej to podarí, získa medzi svojimi kolegami postavenie. Rozhodne sa všetkým naokolo dokázať, že na to má. Avšak nebude to také jednoduché. Ako malý zajac to rozhodne nebude mať ľahké. Veď kto by napokon bral vážne drobného zajaca s nejakým odznakom. Keď však už naozaj nič nepôjde podľa plánu a Judy si nebude vedieť poradiť s týmto problémom, spriatelí sa s prefíkaným lišiakom Nickom, ktorý jej či už ochotne alebo neochotne pomôže. Postupne sa z nich stanú ozajstní priatelia.

zootopia0011   Aj vďaka tomuto peknému prvku je Zootopia animák s emotívnym odkazom. Už samotní tvorcovia tohto krásneho zvieracieho príbehu sľubovali niečo, čo naozaj stojí za pozretie. A zrejme sa nemýlili. Pútavé miesto a prostredie, vlastnosti ľudí zosobnené vo zvieratách či pekná idea kresleného filmu, za ktorým je vidieť úsilie a kreativita tvorcov. Aj toto prispieva k originalite a nápaditosti a určite aj úspešnosti a pozitívnym ohlasom na nový animovaný film od Disneyho.

Na najmenších divákov čaká veľké farebné dobrodružstvo so zvieracími hrdinami zo Zootopie už vo štvrtok 3. marca.

zdroje: filmkult.refresher.sk a filmpro.sk

 


Pokračovať v čítaní

Další článok

Noc Oscarov 2016


Náhľad
Predošlý článok

Z paka tajný agent!