Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Najlepšie piesne podľa vás

Napísal na 4. januára 2014

Hudobná scéna nám v roku 2013 dala poriadne zabrať. Od vyplazujúcej  Miley Cyrus sme sa dopracovali po množstvo nových comebackov stratených umelcov. Pre počin hudobných noviniek, sme sa v rádiu Aetter rozhodli vytvoriť pre vás anketu s najobľúbenejšími skladbami. Po týždňoch hlasovania vám predstavujeme tri víťazné piesne. Tak čo, ste prekvapení?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

3. Daft Punk – Get Lucky (ft. Pharrell Williams)

 

Túto chytľavú melódiu snáď pozná každý. Stále mladý Pharell Williams sa spojil s hudobnou dvojicou z Francúzska a vytvorili hranú funky rádiovku. O úspechu sa nepochybuje, keďže 48 hodín po vydaní, sa skladba vyšplhala na 3. miesto v britskom rebríčku UK Chart. Pesnička zožala aj celkový úspech na hudobnom portáli Spotify, kde dosiahla rekord v počte prehraní za jeden deň. Po vašom hlasovaní ste pesničku posunuli na pekné bronzové miesto.

2. Avicii – Wake Me Up

V hudobných rebríčkoch sa piesni Wake Me Up darí menej ako ohodnotenej trojke Get Lucky. Naša anketa však hovorí o niečom inom. Mladý DJ Avicii si prizval k spolupráci speváka Aloe Blacca a vyprodukovali song s country prvkami. To zaujalo nielen nadšencov Aviciiho, ale i väčšinu rádiových poslucháčov. Veď len v slovenských rádiách sa song ozýval niekoľkokrát denne a lámal rekordy. Po úspechu Avicii pokračuje s piesňou Hey Brother, ktorá je aktuálna hudobná novinka, taktiež s country prvkami.

 1. Rihanna – Stay (ft. Mikky Ekko)

Poprosíme fanfáry, máme tu víťazku našej Aetteráckej ankety! Stáva sa ňou drahá Rihanna s jej emočnou piesňou Stay. Naspievala ju so spevákom Mikky Ekkom. Barbadoská speváčka v roku 2013 riadne zamiešala karty. Vydala v poradí siedmu štúdiovku, získala kopec hudobných ocenení, ale i zlatú malinu za najhorší vedľajší herecký výkon vo filme Bojová loď. V rádiách môžete speváčku aktuálne počuť nielen so skladbou What Now, ale i s jej pokračovaním v spolupráci s raperom Eminemom. Nikto si viac nezaslúži výhru ako Rihanna. Gratulujeme !

Celý rebríček nájdete tu: https://www.aetter.sk/najlepsia-piesen-roku-2013/

TEXT: Michaela Gálfiová