Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zamilovaná Zdenka Predná v novom videoklipe k skladbe Dýcham!

Napísal na 14. januára 2014

Zdenka Predná včera predstavila videoklip k skladbe „Dýcham“. Video k druhému singlu z posledného albumu speváčky sa natáčalo v minulom roku v magickej Banskej Štiavnici. Pieseň v éteri slovenských rádií nasleduje úspešný pilotný singel Walk In My Shoes“ z albumu Amulet.  V poradí štvrtý štúdiový album Amulet vydala Predná na jeseň minulého roka a teší sa veľkej obľube zo strany fanúšikov aj kritikov. Portál Doba.sk album dokonca zaradil do päťdesiatky najlepších albumov za rok 2013.

Réžiu klipu mal na starosti Braňo Jašš zo štúdia frametouch, ktorý so Zdenkou pracoval v minulosti aj na klipe k pesničke „Krásne dni“. Autor textu skladby je samotná Zdenka Predná, taktiež je spoluautorkou hudby spolu s Andrejom Hruškom zo štúdia Littlebeat. Klip sa natáčal niekoľko dní v rodnom meste speváčky. S klipom som veľmi spokojná. Braňo Jašš je veľmi citlivý režisér. Vôbec som si nevedela predstaviť, ako to bude vo finále vyzerať, no výsledok ma naozaj dojal. Navyše v klipe sú krásne scény z mojej rodnej Štiavnice. Myslím si, že teraz už všetci pochopia, čo ma na nej tak láka,“ povedala Predná.

Spomínaný album Amulet pokrstila Zdenka v novembri minulého roka v Bratislave a v Banskej Štiavnici. Tento rok by sme sa mali dočkať koncertného turné k albumu. Album si môžete kúpiť na iPark.sk, ale aj na iTunes.

Text: Dušan Marko


Pokračovať v čítaní