Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Najlepšie filmy podľa vás

Napísal na 3. januára 2014

Rok sa s rokom stretol. Toto obdobie pravidelne sprevádza bilancovanie v rôznych oblastiach. Hodnotenie uplynulých mesiacov vo svete kinematografie sa nevyhlo ani rádiu Aetter. Vytvorili sme anketu a vy ste mohli rozhodnúť o tom, ktorá snímka premietaná v roku 2013 v našich kinách bola najvydarenejšia. Ako ste nakoniec rozhodli? Toto sú prvé tri miesta ankety o najlepší film, ktorý bol u nás premietaný v roku 2013:

 

3. Divoký Djangodjango-unchained-poster-mike-butkus-02

 

Na treťom mieste sa vyskytol posledný výtvor legendárneho Quentina Tarantina (Kill Bill, Pulp Fiction), ktorý pozbieral množstvo ocenení (napr. 3 kusy sošiek Oscarov). Django (Jamie Foxx – Miami Vice, Crihodný občan) v hlavnej úlohe ako oslobodený otrok putuje spolu so zubárom a lovcom ľudí Kingom Chultzom (Christoph Waltz – Voda pre slony, Nehanební bastardi) naprieč Amerikou. Spočiatku je cieľ cesty vraždenie nebezpečných zločincov, no Djangovi (napriek tomu, že je jeden z mála slobodných černochov v USA) stále k dokonalému šťastiu niečo chýba – konkrétne jeho manželka, ktorá je otrokyňa bohatého pána Candieho (Leonardo DiCaprio – Krvavý diamant, Letec).

Brilantné herecké výkony, kvalitný scenár a Tarantinova réžia stáli za úspechom filmu po celom svete. A posunuli ho na tretie miesto našej ankety.

 

The-Great-Gatsby-2013-movie-poster

2. Veľký Gatsby

O tom, že je DiCaprio vynikajúci herec a záruka úspechu, niet pochýb. Svedčí o tom aj jeho ďalší film Veľký Gatsby, v ktorom si tentoraz zahral hlavnú postavu. Ďalšia z adaptácií románu F. Scotta Fitzgeralda sleduje príbeh Nicka Carrawaya (Tobey Maguire – Spider-Man, Skvelí chlapci), ktorý sa v roku 1922 vydáva do New Yorku. Prenajme si dom vedľa záhadného Jaya Gatsbyho a pomaly sa dostáva do sveta bohatých ľudí, sleduje ich vzťahy, tragédie a sklamania.

Príbeh podčiarkujú vynikajúce kostýmy a soundtrack, na ktorom sa podieľali Lana Del Rey, Jay-Z, Fergie či Will.I.Am.

 

 

 

 

1. Kandidátkandidat-recenzia-film-poster-2013-feelingmovies

Na suverénne prvé miesto ste s obrovským náskokom posunuli „cynický thriller“, vytvorený v našom malebnom Slovensku. Kandidát vznikol podľa knižnej predlohy a celý sa odohráva počas kampane na prezidentské voľby. Príbeh sledujeme prostredníctvom dvoch mužov, ktorí väčšinou sedia v dodávke a sledujú Adama Lamberta, reklamného mága, a takisto ľudí v jeho okolí. Nechýbajú vtipné hlášky, narážky, originálna zápletka a nesmú chýbať výborné herecké výkony. Za zmienku stoja určite Marek Majeský ako Adam Lambert, muž, ktorý vedie kampaň Petra Potôňa, a Michal Kubovčík, „Blonďáčik“, ktorý ho sleduje. Za veľkú odvahu a (na naše pomery) skvelý film, určite zaslúžené prvé miesto v našej ankete.

 

 

Celý rebríček nájdete tu: https://www.aetter.sk/najlepsi-film-roku-2013/

 

Napísal: Ján Janočko


Pokračovať v čítaní