Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Lámavice fungujú po celom Slovensku, no do Trnavy prichádza tento event prvýkrát

Napísal na 5. marca 2018

Marec je chvalabohu, že žiaľbohu ešte obdobím, kedy je síce škola v plnom prúde, ale študentov ešte nikto nezaťažuje žiadnymi skúškami, zápočtami či odovzdávaním záverečných prác. Študentská Lámavica je teda skvelou voľbou na oslavu vysokoškolského života. Odkiaľ tento event pochádza?

Názov eventu známeho po celom slovensku – LÁMAVICA – je odvodený od slova lámať. Zatiaľ čo pri beániách ide najmä o slávnostné prijímanie prvákov do vysokoškolského života, pri lámavici okrem všetkých oslavujú najmä tretiaci bakalári. V tomto období sa totiž láme ich vysokoškolský život a majú za sebou 2,5 roka štúdia a ďalšieho 2,5 roka pred sebou. Trnavskí študenti sa teda znova rozhodli spojiť študentov všetkých trnavských univerzít (UCM, TRUNI, MTF STU) a vytvoriť tak tradíciu každého letného semestra v Trnave.

Trnavským študentom sa v posledných rokoch podarilo v každom zimnom semestri vytvoriť v Trnave študentskú tradíciu v podobe Beánie trnavských univerzít. Ide o párty, ktorá sa každoročne koná na prelome októbra a novembra, na ktorej medzi seba prijímajú starší študenti svojich prváckych kolegov. Návštevnosť tej minuloročnej pokorila hranicu 1300 študentov. O niečo obdobné sa Trnavskí študenti pokúsia aj tento rok v letnom semestri 2018. Po úspešnom 4. Plese študentov študentov, na ktorom sa trnavskí študenti bavili v oblekoch a šatách prichádza v pondelok 12. marca Študentská Lámavica bez akéhokoľvek dresscodu plná nespútanej zábavy.

Headlinermi večera je študentmi obľúbená kapela Smola a Hrušky, ktorých budú dopĺňať chlapci z Heľeniných očí. Okrem toho sa môžete tešiť aj na djské duo MALALATA a B2B set známych slovenských djov – DJ ELSY & MARTIN CEHELSKY. Celý line up uzavrie šikovný študent FMK UCM, ktorého z našich akcií poznáte pod menom DJ MADET.

Organizátori v udalosti oznámili, že o FREE lístky sa už súťažiť nebude, pretože oddnes bol spustený predpredaj lístkov. Lístky si môžete zakúpiť v predpredajovej cene 10 eur na každej škole UCM, TRUNI, MTF ešte počas utorka 06.03. a stredy 07.03.

My sa chystáme a čo vy?


Pokračovať v čítaní