Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Komajota je späť! Vypočujte si ich nový singel

Napísal na 17. októbra 2013

Prešovská kapela už niekoľko mesiacov priebežne nahráva nové skladby vo svojom domácom štúdiu Umpax. Práve tu vznikla aj ich najnovšia vecička Most, ktorú sa rozhodli predstaviť prostredníctvom inšpiratívneho videoklipu.

Chlapci z kapely Komajota pracovali na pesničke v tradičnom slovenskom prostredí. Celé sa to odohrávalo na chalupe v Závadke pri táborisku Hradisko. Hudobníci však v klipe hrať nechceli, a tak si na pomoc zavolali kamarátov Martinu Kakaščíkovú a Vladimíra Klementa. Tí videu prepožičali svoje ruky a celé dielo zmajstroval mladý režisér Peter Janus.„Dávame si záležať na tom, aby naše nahrávky boli kvalitné a hlavne živé. Najviac sa teším zo živého cimbalu v refréne. Tomášovi Oravcovi trvalo ladenie takmer hodinu a nahral ho za pätnásť minút,“ dodal spevák Husovský. 

komajota 2013_by Pavel Višňovský

Singel Most odpremiérovali 12. októbra 2013 na koncerte v prešovskom klube DrinIne, kde predstavili aj nový hudobný program pre nastávajúce novembrové turné. Tým, ktorým sa nepodarilo dostať na koncert, pripravila kapela prostredníctvom online stránky umpax.com live prenos z vystúpenia. A tak si fanúšikovia mohli užiť ozajstnú atmosféru v pohodlí domova.

Frontman kapely Martin Husovský vyhlásil, aké posolstvo ich novinka prináša: „Ide nám o emóciu. Pesnička je o podaní rúk. Viac už je na samotných poslucháčoch.“

Ich najbližšie budúce plány sú jasné. Chcú napísať hudobný denník formou pesničiek, ktoré budú vyjadrovať ich vývoj, pocity a zážitky. Taktiež skupina v týchto dňoch dokončuje zoznam miest, v ktorých vystúpi v rámci turné.

Termíny turné kapely Komajota:
9. november – Žilina, Smerr Pub
15. november – Košice, Malbo Café
22. november – Považská Bystrica, B2 Umelci Klub
29. november – Svidník, Holičstvo
30. november – Bratislava, British Rock Star

 

TEXT, FOTO: UM


Pokračovať v čítaní