Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Kolokolo mlynské

Napísal na 25. februára 2014

peco-496x330
TRNAVA.
Aj vy máte pocit, že väčšinu dňa trávite presúvaním sa z Jamy na Skladovú, zo Skladovej do Oka a takto to ide celý deň? Neustále vyvážanie sa taxíkom je pre chudobného študenta pomerne nákladné, mestská chodí raz za „uhorský rok“ a naše nohy už jednoducho nevládzu…

 

Študenti FMK prišli s originálnym nápadom.  Je založený na prenajímaní bicyklov ostatným bezradným študentom, ktorí nemajú vlastný bicykel ani auto a ani nervy na každodenné hodinové prechádzky po Trnave. Projekt nesie názov Kolokolo (možno ste o ňom čosi počuli, lebo úspešne funguje už nejaký ten piatok) a je založený čisto na dobrovoľníctve a dobrom pocite zúčastnených. Už viac než 50 spokojných študentov a Trnavčanov využilo túto službu. Len za 15 eur za semester (čo vôbec nie je veľa) si prenajalo krásne bicykle. Tie ste mali možnosť vidieť na festivale Pohoda alebo pred (pre nás) dobre známymi budovami Univerzity sv. Cyrila a Metoda.

Keď sú ešte k tomu v Trnave vybudované na každom kroku cyklochodníky, je škoda túto šancu nevyužiť. Čas je vzácny a vďaka prenajatému bicyklu ho budete mať oveľa viac.

Ak vás projekt Kolokolo zaujal a už dlhšie rozmýšľate nad tým, že by ste si chceli zaobstarať nejaký bicykel, tak si určite pozrite stránku http://kolokolo.info/.

slide-10-728      slide-1-728

text: Karin Fronková