Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Interstellar – najväčšia filmová udalosť roka?

Napísal na 2. novembra 2014

Už počas najbližšieho víkendu dorazí do našich kín snáď najočakávanejšia snímka roka 2014, od ktorej si ľudia veľa sľubujú. Fanúšikovia poriadne dobrodružstvo a tvorcovia šialené zisky.

 

 

interstellar-poster

Kvalita je to, čo v tomto filme nesmie chýbať. A zaručiť ju majú veľké a osvedčené mená. Tak napríklad hudbu robí Hans Zimmerdosť pravdepodobne najuznávanejší skladateľ muziky v súčasnej kinemotografii. 12 rokov otrokom, séria Piráti z Karibiku, trilógia o Batmanovi s Christianom Baleom či Počiatok – za tým všetkým stál Hans Zimmer, ktorý svojou (hudobnou) troškou prispeje aj tentoraz.  Veľké mená nebudú chýbať ani pri hereckom obsadení. V hlavných úlohách – Matthew McConaugheyAnne Hathaway. Obaja držitelia Oscara. A teraz to najdôležitejšie – režisér. Christopher Nolan v záverečných titulkoch znamená úspech a len tie najvyššie očakávania.

Interstellar

Scenár je pochmúrny, melancholicky ladený, chýbať nebudú city ani poriadne sci-fi. Teda pravá Nolanovská kombinácia. Že tvorcovia nenechali nič na náhodu dokazuje aj rozpočet. Podľa oficiálnych údajov je v Interstellari „napchatých“ 165 miliónov dolárov. Teda číslo takmer zhodné s minutážou. Šialených 169 minút sedenia v kine vám však zrejme ubehne rýchlo. Minimálne podľa traileru, ktorý je naozaj impozantný a na fanúšikov urobil veľký dojem.

Dej príbehu začína niekde pred koncom. Sveta. Ľudstvo čelí extrémnym klimatickým zmenám a bohviečomu ešte, a tak je partia výskumníkov vyslaná do vesmíru hľadať miesto, kde by sme mohli začať nový život. To celé za hranicami našej galaxie, so špeciálnymi efektmi, s ucholahodiacim hlasom McConaugheyho a okulahodiacou Anne Hathaway. V našich kinách od 6.11. A aby ste si čakanie skrátili, pozrite si upútavku s českými titulkami:

Spáchal: Ján Janočko


Pokračovať v čítaní