Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Týchto hudobníkov preslávil jeden hit

Napísal na 18. apríla 2022

O mnohých hudobníkoch sme sa dozvedeli často až po jednej z ich piesní, ktorá sa stala celosvetovým hitom. Ich ďalšie songy sa podobnej popularity zväčša nedočkali.

Pamätáte si na prvý hit Shawna Mendesa Stitches? Bez tejto pesničky by sme ani netušili, aký je skvelý spevák. Viacerí umelci majú svoj song, vďaka ktorému si ich pamätá celý svet. Avšak nie všetci majú také šťastie ako Shawn Mendes a svoju popularitu si dlho neudržali.

Psy – Gangnam Style

Tento song patrí medzi jeden z najznámejších kórejských piesní na svete. Stal sa populárnym v roku 2012, a to krátko po tom, čo ho hudobník Psy uverejnil. Gangnam Style sa stal hitom hlavne kvôli energickosti, ale tiež originálnemu spracovaniu a netradičnému klipu. Sláva tohto kórejského speváka netrvala dlho.

Rok po vydaní songu Gangnam Style prišiel Psy s novinkou. Skladba Gentleman si rovnako získala obrovský úspech, a to hneď po jej vydaní. Nevyrovnala sa však jeho predchádzajúcemu hitu. Mnohým ľuďom sa to zdalo ako napodobnenie a umelé vytváranie ďalšieho hitu.

Eiffel 65 – Blue (Da Ba Dee)

V roku 1998 prišla talianska hudobná skupina Eiffel 65 s novinkou, ktorú nazvali Blue. Medzi rokmi 1999 až 2000 sa pieseň stala hitom a získala obrovský úspech. Aj cez veľkú kritiku sa stala jednou z najhranejších piesní vo svete, a to hlavne kvôli energii, ktorú v sebe nesie. Tento song je obľúbený dodnes najmä medzi mladými ľuďmi.

V dnešnej dobe vzniká čoraz viac prerábok starých skladieb a táto nie je výnimkou. Pesnička dostala mnoho tvárí a dočkala sa rôznych prerábok. Niektoré ľudia hodnotia lepšie a niektoré zas naopak. Originál je ale stále originál a ostáva najlepšou verziou.

Desiigner – Panda

Medzi hudobníkov známych vďaka jednému songu môžeme zaradiť aj amerického rapera Desiigner, ktorého preslávila skladba s názvom Panda. Tú vydal v decembri v roku 2015. Vtedy len 18 ročný raper Sidney Royel Selby III, ktorý vystupuje pod menom Desiigner, vytvoril originálnu skladbu, ktorá získala veľký úspech.

Panda ale nebola jeho prvá a pred ňou Desiigner vytvoril ešte dva songy. Boli to Jackie Chan a Zombie Walk, ktoré ale nezískali takú popularitu. Panda sa umiestnila v mnohých rebríčkoch a zaradila sa aj medzi top 30 songov sveta. Presadila sa tak vysoko kvôli melódií, rytmu a hlavne kvôli netradičnému názvu a textu.

Tones and I – Dance Monkey

Austrálska speváčka a skladateľka Toni Watson sa venuje hudbe už od roku 2009. Preslávila sa až o desať rokov neskôr. V minulosti sa venovala predovšetkým spievaniu cover verzií. V roku 2014 vytvorila spevácke duo s gitaristom. Vystupovali pod menom Tones and I a spievali najmä cover verzie piesní. Duo sa rozpadlo, ale Toni si nechala meno a naďalej pod ním vystupovala. Neskôr si prešla rôznymi situáciami v živote. Jednou z nich bolo napríklad vystupovanie na uliciach a neskôr jej odchod z práce, aby sa naplno venovala hudbe.

Najviac sa preslávila až v roku 2019 songom Dance Monkey. Ten podľa jej slov napísala za menej ako 30 minút, čo dodáva piesni ešte väčšiu výnimočnosť. Hit sa dostal na prvé miesta rebríčkov po celom svete pre jeho energickosť a tanečný rytmus. V roku 2020 znova zabodovala s ďalšími dvoma pesničkami, z ktorých sa stali hity. Boli to skladby Bad Child a Ur So F**cking Cool. Rovnako ale nezískali takú popularitu, ako song Dance Monkey.

Måneskin – I Wanna Be Your Slave a Beggin‘

Štvorčlenná talianska skupina zvíťazila so songom Zitti E Buoni v talianskej Eurovízií v roku 2021. Odhliadnuc od tohto úspechu bola skupina pre mnohých ľudí z celého sveta neznáma. V roku 2021 sa ich pieseň I Wanna Be Your Slave stala populárnou. Pieseň je jednou z ôsmich z ich najnovšieho albumu Teatro d’ira – Vol. I.

Spolu s ňou sa stal hitom aj ich starší song s názvom Beggin‘ z roku 2017. S ním súťažili aj v talianskom X Factore, kde skončili na druhom mieste. To ich preslávilo v rodnom Taliansku. Pieseň je ďalšou verziou pôvodnej Beggin‘ z roku 1967 od kapely The Four Seasons. Nová verzia od Måneskin sa vo svete zapáčila ľuďom až v roku 2021, teda až o štyri roky neskôr ako doma.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár