Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Rok 2021 bol hudobne nabitý. Aké sú tie najlepšie skladby, ktoré vám hrali počas minulého roka?

Napísal na 24. januára 2022

V top 10 nechýbal Justin Bieber, Olivia Rodrigo či Doja Cat.

Aplikácia Spotify vytvorila rebríček tých najlepších piesní za rok 2021 a my si pripomenieme tých najlepších desať.

1. Olivia Rodrigo – drivers license

Oliviu Rodrigo označujú mnohí za mladý talent Ameriky. Má len 18 rokov a preslávila sa ako herečka na Disney Channel. Pieseň drivers license je jej debutová pieseň, ktorá sa rýchlo dostala do top priečok v rôznych rebríčkoch po celom svete a vďaka tomu Olivia Rodrigo zažiarila ešte viac.

2. Lil Nas X – Montero (Call Me By Your Name)

Americký reper, spevák a skladateľ Montero Lamar Hill tvorí hudbu pod pseudonymom Lil Nas X. Ako spevák sa preslávil svojou country rapovou piesňou Old Town Road už v roku 2019, avšak už pred vydaním spomínanej piesne dosiahol virálnu popularitu na sociálnej sieti TikTok. Dnes má na na tejto platforme 26,9 miliónov fanúšikov a 919,1 miliónov lajkov.

Pieseň Montero vyšla v marci 2021 a vďaka svojmu videoklipu zaplavili sociálne siete euforické i štipľavé reakcie. Mnohí označovali videoklip za satanistický či svätokrádežný a na sociálnej sieti Twitter sa zaviazali bojkotovať jeho hudbu.

3. The Kid LAROI a Justin Bieber – Stay

Dva mladé talenty, ktoré dokážu vytvoriť hit aj samostatne, sa spolu stretli v duete. The Kid LAROI, austrálsky 18-ročný reper, spevák a skladateľ, sa preslávil s piesňou GO, ktorú naspieval so zosnulým americkým reperom Juice Wrld. V lete sa spojil s Justinom Bieberom a vytvorili hudobný hit s názvom Stay. Videoklip spojili s paranormálnymi javmi a vďaka ich talentu vznikla pieseň, ktorá je na tretej priečke v rebríčku TOP 10 od Spotify.

4. Olivia Rodrigo – Good 4 u

Olivia Rodrigo obsadzuje aj ďalšiu priečku. Obidve piesne v rebríčku sú z jej debutového albumu Sour. Ide o jej prvý album, ktorý vyšiel 21. mája 2021 a hneď sa zapáčil nielen tínedžerom. Poslucháči nájdu v albume všeličo, od pop-punkových skladieb až po popové balady.

5. Dua Lipa a DaBaby – Levitating

Speváčka Dua Lipa žiari na hudobnej scéne už od roku 2014. Jej začiatok bol sprevádzaný spievaním cover verzií, ktoré následne pridávala na YouTube. O rok neskôr vydala svoju prvú pieseň s názvom New Love a od vtedy sa jej darí a takmer každá jej nová pieseň je rádiovým hitom.

DaBaby je americký reper, tiež známy pod pseudonymom Baby Jesus. V roku 2019 prerazil do popredia so svojím albumom Baby on Baby, ktorý skončil na siedmom mieste v rebríčku Billboard 200.

6. Justin Bieber – Peaches

Justin Bieber sa v rebríčku top hity za rok 2021 od Spotify objavil aj s piesňou Peaches, na ktorej spolupracoval s Danielom Ceasarom a Giveonom. Bieberova skladba vyšla na albume Justice v marci minulého roka. Pieseň sa dočkala aj remixu, do ktorého si spevák pozval ďalšie tri zvučné mená ako Usher, Snoop Dogg či Ludacris.

7. Doja Cat a SZA – Kiss me more

Americká speváčka, reperka a skladateľka, vlastným menom Amala Ratna Zandile Dlamini, vystupuje pod menom Doja Cat už od svojich 17-tich rokov. Na konte má viacero úspešných piesní. Nesklamal nás ani jej posledný album Planet Her, v ktorom sa nachádza aj najlepšia siedma pieseň rebríčka.

SZA je americká speváčka a skladateľka, ktorá má na svojom konte viacero piesní a nominácií na Grammy. Je označovaná za novodobú R&B speváčku. Texty jej piesní sa často označujú za rozporuplné a točia sa okolo tém sexuality, nostalgie a opustenosti.

8. The Weeknd – Blinding Lights

The Weeknd, pravým menom Abel Makkonen Tesfaye, nás baví už niekoľko rokov. Jeho piesne obsadzujú prvé priečky v rôznych rebríčkoch. Prvýkrát vystúpil pod prezývkou The Weeknd v roku 2010, keď na YouTube pridával svoje prvé piesne. Od roku 2011 sa jeho skladby držia na prvých priečkach. Zo skladby Blinding Lights sa nestala len rádiová pecka, preslávila sa aj na platforme TikTok.

9. Glass Animals – Heat Waves

Glass Animals je britská skupina, ktorá vznikla v Oxforde v roku 2010. Hlavný člen kapely Dave Bayley tvrdí, že je sebecké písať o sebe, no napriek tomu je ich tretí album autobiografický. V tomto, ktorý nesie názov Dreamland, sa nachádza aj pieseň Heat Waves, ktorá obsadila prvú priečku hudobného rebríčku v Austrálii v roku 2021. Kapela Glass Animals získali svoju prvú Grammy nomináciu v kategórii Najlepší nový umelec.

10. Måneskin – Beggin‘

Måneskin je známa talianska rocková skupina, ktorá začala tvoriť v talianskych uliciach, konkrétne v Ríme v roku 2016. Úspech zažila v roku 2017, keď skončila na druhom mieste v talianskom vydaní show X Factor. Ich najväčší prelom však nastal až po tom, ako skupina vyhrala súťaž Eurovision Song Contest 2021 s piesňou Zitti e buoni.


Možnosti čitateľa
  1. Etels   On   7. septembra 2022 at 15:20

    С возрастом волосинки на бровях становятся ломкими и пересушенными. Чтобы исправить ситуацию достаточно купить кондиционер для роста бровей XBROW онлайн в интернет-магазине KUDRI BROVI и использовать его в течение месяца. Бальзам поможет и тем, у кого от природы редкие брови. Аминокислота L – цистин встраивается в структуру волоса, благодаря чему они становятся здоровыми и укрепленными изнутри. ART-VISAGE Оттеночный гель для бровей и ресниц „FIX&CARE“ в блистере Такая косметика содержит растительные экстракты и комплексы витаминов, которые оказывают регенерирующее действие и в то же время помогают моделировать ресницы, продлевать стойкость туши. Если у вас чувствительная кожа или вы носите линзы, обязательно изучите состав продукта, чтобы не вызвать раздражение при случайном попадании средства на кожу или глаза. Территория натуральной косметики Organic Shop © 2022 Не имеет противопоказаний для беременных. https://smartiguanagames.com/community/profile/carlcambridge37/ Навіть абсолютно здорові брови потребують очищення та захисту від зовнішніх негативних факторів. Якщо брови ламкі, рідкісні, або спостерігаються проблеми зі зростанням, варто включити у догляд поживні, зміцнюючі та стимулюючі засоби для брів, наприклад, масло Huile Cristal від Chado або легендарний кондиціонер Revitabrow Advanced від Revitalash. Некоторые девушки предлагают использовать альтернативный вариант, который по эффективности уступать не будет. Поэтому давайте рассмотрим сначала народные советы чтобы понять, какое средство для бровей будет более эффективным, а потом уже познакомимся с магазинными аналогами. С этим средством покупают Использовать тушь для роста ресниц очень просто. Эргономичная щеточка удобно сидит в руках. Небольшое количество средства при помощи кисточки следует распределить у основания ресниц, проведя ей как подводкой. Важно не пропускать никаких участков.

  2. Outward   On   8. októbra 2022 at 23:43

    They are much more resistant to chemotherapy than the other cancer cells buy lasix Samples were assigned to the luteal phase when serum levels of progesterone were P 2 ng ml, FSH b Far Western Blot analysis of total protein extracts 20 Ојg lane from hormone depleted MCF7 and T47D cells using recombinant CLEC10A as probe

  3. ledgeDugh   On   14. októbra 2022 at 15:01

    infusion of 500 mg kg of IF over 15 min buy cialis 10mg Often times these side effects are experienced very rarely, and if they are, they normally manifest during the first few days or weeks of use and quickly subside as the body becomes accustomed to the higher Human Growth Hormone levels being administered

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný. Povinné polia sú označné *