Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Niektorými milované, ostatnými nenávidené. Na Grammys majú celebrity aj diváci rozdielne názory

Napísal na 14. apríla 2021

Populárne odovzdávanie hudobných cien Grammys v Amerike si každý rok nájde priestor pre šokovanie fanúšikov a spevákov.

Tohtoročné Grammys neboli žiadnou výnimkou. Najväčším faux pas bola prehra Kórejskej skupiny BTS v kategórii Best Duo/Group, ktorá sa nezaobišla bez reakcie. Fanúšikovia na seba nedali dlho čakať a ich rozhorčenie na sociálnych sieťach patrilo aj medzi trendy. Ich prehra bola totiž neopodstatnená.

Z hľadiska počtu hlasujúcich bolo jasné, že kategóriu mala vyhrať Kpopová skupina. Avšak aj na ich prekvapenie to bola Lady Gaga s Arianou Grande. Taylor Swift sa tiež nachádzala v rebríčku nad duom, ktoré naspievalo Rain on me. Preto nikto nerozumel, aké poradie si odovzdávanie hudobných cien Grammys nastolilo.

Fanúšiková Kpopovej skupiny vytvorili trend s názvom Scammys. Zdroj: Twitter

Volia si tých, ktorých chcú

Rapper Eminem zdieľal svoju nenávisť voči Grammys aj vo viacerých rozhovoroch. ,,Zavolajú ľudí a povedia im, že vyhrajú, len aby sa zúčastnili,“ povedal v rozhovore pre Kamikaze. Napriek tomu, že Eminem vyhral počas jeho kariéry 15 ocenení, jeho názory na Grammys sa nikdy nezmenili. K nemu sa pridali aj viacerí speváci či rapperi, ktorí zdieľajú rovnaký názor.

Drake, Bebe Rexha, Beyoncé alebo Jay-z považujú odovzdávanie cien za ,,frašku“ len preto, aby získali istú sledovanosť a obľúbenosť, no napriek tomu dovolia vystúpiť len ich určeným ľuďom. Jay-z a Beyoncé vo svojej piesni APESHIT rappovali na adresu Grammys, kde Jay-z vyjadril nesúhlas voči odovzdávaniu cien v roku 2019: ,,Tell the Grammys fuck that 0-for-8 shit.“ Bol nominovaný osemkrát, čo bolo najviac za ten večer, napriek tomu išiel domov s prázdnymi rukami.

Celé vyjadrenie Eminema na odovzdávanie cien. Zdroj: YouTube

Grammy sa obhájilo

Po obvineniach zosadenej generálnej riaditeľky Deborah Duganovej, že hlasovanie Grammy je „zmanipulované“, Recording Academy vo štvrtok obhájilo svoj „spravodlivý a etický“ volebný proces: „Falošné obvinenia, ktoré sa odvolávajú na členov alebo výbory, využívajú náš proces na presadzovanie nominácií umelcov, s ktorými majú vzťahy, sú kategoricky nepravdivé, zavádzajúce a nesprávne,“ uviedol vo vyhlásení šéf ceny Recording Academy Bill Freimuth, ,,tento proces je prísne vynucovaný všetkými zúčastnenými stranami a nemá žiadne výnimky,“ dodal.

Odovzdávanie hudobných cien Grammys je čoraz menej populárne, nielen zo strany divákov, ale aj spevákov či vystupujúcich hviezd. Výbory pre kontrolu nominácií sú zložené z rôznorodej skupiny súčasných a relevantných hudobných tvorcov s vysokou úrovňou odbornosti v príslušných žánroch.

Všetci títo členovia výboru sú hlasujúcimi členmi. Výbory zostavuje predseda po konzultácii s výkonným riaditeľom a hlavným úradníkom pre oceňovanie s použitím mien, ktoré zadávajú všetky kapitoly akadémie. Avšak stála kritika nasvedčuje tomu, že niečo nie je v poriadku. Počty hlasov fanúšikov alebo počty videní na YouTube skrátka nesedia s vyhodnotením výsledkov.

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár