Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Koncerty, na ktoré sa môžeme tešiť v roku 2022

Napísal na 13. januára 2022

Nový rok je tu a všetci milovníci hudby sa môžu tešiť na rôznorodé koncerty slovenských ale aj zahraničných interpretov. V Bratislave či Košiciach sa predstavia mená ako napríklad IMT Smile, OneRepublic alebo Slipknot.

Posledné roky sme nemali veľa možností užiť si poriadne koncerty, najmä kvôli pandémií, pre ktorú viacerí hudobníci zrušili alebo zrušili svoje veľkolepé predstavenia. S novým rokom prichádza nová nádej, že rok 2022 bude rok zlomu a konečne si budeme môcť ísť vychutnať hudbu a zabaviť sa na live koncertoch. Pripravili sme zoznam zahraničných a aj slovenských podujatí.

STING

Ako prvý príde z Anglicka viacnásobne ocenený spevák STING. Na jar odohrá svoju šou My songs. Koncert sa uskutoční v košickej Steel Aréne 13. marca 2022. 17-násobný držiteľ ceny Grammy sa predstaví so skladbami, ktoré napísal počas svojej pestrej kariéry, či už so skupinou The Police, alebo ako sólový umelec. Nezabudnuteľné predstavenie vytvoria jeho hity ako napríklad Fields of Gold, Shape of My Heart, Roxanne a Demolition Man. Návštevníci sa tiež môžu tešiť na skladby ako Englishman in New York, Every Breath You Take, Message in a Bottle a mnoho ďalších.

Už v marci sa môžu fanúšikovia STINGa tešiť na jeho koncert. Zdroj: vivien.sk
Koncerty v roku 2022 odštartuje STING. Zdroj: vivien.sk

OneRepublic

Fanúškovia tejto pop rockovej skupiny sa dočkali a OneRepublic prichádzajú s ich LIVE IN CONCERT aj na Slovensko. Hity ako Wherever I Go, Love Runs Out, All The Right Moves, Secrets, či Counting Stars si môžeme prísť vypočuť 7.5.2022 na Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave. Setlist turné bude vyskladaný novinkami z albumu HUMAN a rovnako aj piesňami zo starších albumov. Americká skupina z Colorada sa preslávila vďaka spolupráci s producentom Timbalandom na ich spoločnej skladbe Apologize.

Skupina OneRepublic predstaví svoje hity z nového albumu HUMAN. Zdroj vivien.sk
Skupina OneRepublic predstaví svoje hity z nového albumu HUMAN. Zdroj vivien.sk

André Rieu

Ak milujete klasickú hudbu, blížiaci sa koncert jedného z najznámejších huslistov sveta Andrého Rieu je niečo pre vás. Spolu so 60-členným Orchestrom Johanna Straussa, najväčším vlastným orchestrom na svete, rozozvučí bratislavský „zimák melódiami rôznych hudobných žánrov.

Kráľ valčíku odohrá aj skladbu, vďaka ktorej dostal túto prezývku. Koncert, ktorý mnohí opisujú ako ohňostroj emócií, sa uskutoční 31.5.2022 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Podujatie pre 7-tisíc ľudí musel umelec presunúť z minulého roka na tento kvôli nepriaznivej pandemickej situácií.

Slipknot

Piesne plné tvrdej hudby si vypočujete na turné We Are Not Your Kind. Nespútaní muzikanti z hudobnej formácie Slipknot, známi svojimi vystúpeniami v maskách, pricestujú do  Bratislavy. So svojimi fanúšikmi si plánujú užiť hity z ich posledného vydaného albumu. Na premiérové vystúpenie skupiny sa môžeme tešiť 3.8.2022 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Na rôznorodé koncerty v roku 2022 sa môžu Slováci tešiť. Zdroj: vivien.sk
Na rôznorodé koncerty v roku 2022 sa môžu Slováci tešiť. Zdroj: vivien.sk

Cirque du Soleil

Klaunovské kúsky ako žonglovanie a žartíky v kombinácii s vynikajúcimi hereckými výkonmi si môžete užiť už tento rok vďaka Cirque du Soleil. Predstavenie Corteo odahlí, čo sa deje medzi nebom a zemou s hlavnou postavou Klauna, ktorý smeruje k nebeskej bráne. Jedinečné vystúpenie plné akrobatických kúskov na zemi aj vo vzduchu sa uskutoční v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v dňoch od 15. do 18. septembra 2022. Artisti zo slnečného cirkusu
publiku predstavia aj ľudské marionety, trampolíny, héliový tanec vo vzduchu, ale aj úchvatné javisko s originálnou hudobnou produkciou a živým spevom.

Simply Red

Zahraničné koncerty na našom území uzatvorí anglická formácia Simply Red, na čele so spevákom Mickom Hucknallom. Publiku sa predstavia s ich najnovším albumom Blue Eyed Soul. Pripomenú si aj legendárne hity ako Stars, Holding Back the Years, Fairground a Money’s Too Tight To Mention, ktoré mapujú hviezdnu kariéru kapely. Bratislavský koncert sa uskutoční v sobotu 3.12.2022 v NTC Aréne.

Záver roka uzavrie koncert anglickej skupiny Simply Red. Zdroj: vivien.sk
Záver roka uzavrie koncert anglickej skupiny Simply Red. Zdroj: vivien.sk

Slovenskí interpreti

Okrem zahraničných spevákov si v roku 2022 môžeme poriadne zaspievať aj na slovenských koncertoch. Koncertný klub OFFLINE SPECIAL PLACE prináša tento rok nový koncept. Spojením netradičných priestorov a dobrej muziky chce u návštevníkoch vyvolať nevšedný zážitok. Prvá séria koncertov sa na unikátnych miestach odohrá v priestoroch kostola Klarisiek.

Projekt odštartuje vystúpenie speváčky a skladateľky Jany Kirschner 17. 2. 2022. Deň potom, 18. 2. 2022, vystúpi bratislavská kapela PARA a edíciu hudobných akcií uzavrie 19. 2. 2022 aktuálne najúspešnejšia slovenská hudobná skupina IMT SMILE.

OFFLINE SPECIAL SPACE pricnáša nový koncertný koncept. Zdroj: vivien.sk
OFFLINE SPECIAL SPACE pricnáša nový koncertný koncept. Zdroj: vivien.sk

Návštevníci sa môžu tešiť na najznámejšie piesne populárnych interpretov, ale aj na netradičné party verzie ich hitov. Rovnako, ako sa celý projekt nesie v klubovom duchu, po koncertoch budete môcť pokračovať s party setom od Laciho Strike-a.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár