Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Russian Doll sa vracia na televízne obrazovky s druhou sériou. Čo môžeme od seriálu očakávať?

Napísal na 19. apríla 2022

Seriál Russian Doll sa vráti na televízne obrazovky už 20. apríla. Objavia sa aj nové postavy, ktoré sme v seriáli ešte nevideli. Diváci v deji hľadajú hlbší význam.

Americký komediálno-dramatický seriál mal premiéru vo februári 2019. O pár týždňov neskôr bola oznámená druhá séria. Tú si fanúšikovia budú môcť pozrieť už 20. apríla na Netflixe.

V prvej sérii hlavná postava Nadia Volkovov tragicky zomiera počas oslavy svojich 36. narodenín. Po každej smrti sa vráti naspäť na začiatok svojej oslavy a prežíva ju stále dookola. Myslí si, že sú to halucinácie spôsobené psychotropnými látkami. Zatiaľ čo sa snaží nájsť odpovede, stretáva Alana Zaveriho, ktorý tiež prežíva dokola rovnaký deň. Spolu sa snažia dostať z časovej slučky a zistiť prečo a ako sa do nej dostali.

Na tvorbe seriálu sa podieľali Leslye Headland, Amy Poehler a Natasha Lyonne, ktorá zároveň znázorňuje hlavnú postavu. Herečku môžete poznať z Orange Is The New Black či z filmov ako American Pie. Seriál Russian Doll bol nominovaný na Primetime Emmy Awards.

Čo môžeme očakávať od druhej série?

Seriál Russian Doll nám prinesie dohromady sedem epizód, čo je o jednu menej ako v predošlej sérii. Uvidíme hlavne publiku známe postavy. Podľa zákulisných fotiek Natashe Lyonne sa diváci môžu tešiť hlavne na Alana, ktorého znázorňuje Charlie Barnett. Viac sa na obrazovke ukážu aj herečky Greta Lee a Rebecca Henderson, ktoré stvárňujú najlepšie kamarátky hlavnej postavy.

Fotka hercov z natáčania druhej série Russian Doll, ktorú pridala Natasha Lyonne na Instagram. Zdroj: Instagram.com/nlyonne

Tešiť sa môžeme aj na nové postavy. V seriáli sa objaví kanadská herečka Annie Murphy. Za svoju úlohu v sitkome Schitt’s Creek dostala Primetime Emmy Award a Screen Actors Guild Awards. Bývalá modelka a módna návrhárka Chloë Sevigny sa tiež pridala medzi hercov v druhej sérii. Napriek jej prevažnému účinkovaniu v nezávislých tvorbe hrala aj v populárnych filmoch ako Kids a American Psycho. Obe herečky a ich postavy boli zobrazené v upútavke na seriál Russian Doll.

Keďže je druhá sezóna seriálu tesne pred premiérou, Natasha Lyonne začala postupne prezrádzať zaujímavosti o jeho deji. Pre Entertainment Weekly povedala, že sa druhá séria odohráva štyri roky po udalostiach v prvej sezóne. Okrem časovej slučky môžeme očakávať aj samotné cestovanie v čase. Druhú sériu Natasha prirovnala k logickej hádanke. ,,Bude to divoká jazda,“ žartovala herečka.

Symbolika v seriáli Russian Doll

Užívanie alkoholu a omamných látok nie je novou témou pre televízne obrazovky, či už ide o staršie tvorby ako Requiem for a Dream alebo posledný hit Eufória. Seriál Russian Doll však ukazuje túto problematiku iným spôsobom. Nachádzajú sa tu aj detaily ako meno postavy Horse, čo v slangu znamená heroín, no časová slučka má hlbší význam. Od ostatných filmov a seriálov sa líši tým, že samotné tvorkyne seriálu Natasha Lyonne a Leslye Headland sa zotavujú z drogovej závislosti.

seriál russian doll
Produkčný tím pre seriál Russian Doll. Zdroj: Instagram.com/nlyonne

Časová slučka nie je len zaujímavý nápad pre seriál. Pomáha mu skúmať tému aj bez toho, aby diváka nútil čeliť biednemu stavu vážnej závislosti. Hlavné postavy Nadia a Alan sa snažia dostať zo slučky, čo symbolizuje nádej pre vyliečenie a úspech liečby.

Anita Chellamah, terapeutka z britského Addiction Treatment Centres opisuje seriál ako frustrujúci. „Spočiatku som bola opakovaním v deji naozaj frustrovaná a potom som si uvedomila, že to naozaj pripomína monotónnosť aktívnej závislosti. Byť späť v kúpeľni, prežívať všetko znova a znova a znova,“ hovorí odborníčka pre The Guardian. Dni v seriáli prirovnáva k tomu, ako človek vníma dni počas závislosti: ,,Rovnaký deň s miernymi rozdielmi.“


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár