Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

#fmkpeople CAN MAKE IT!

Napísal na 16. februára 2016

can-you-make-itCAN YOU MAKE IT? Presne tak znie názov veľmi populárneho challengu od Redbullu pre všetkých vysokoškolákov z viac ako 50 krajín sveta, ktorý sa po dvoch rokoch vracia späť a SLOVENSKO dostalo znova príležitosť zapojiť sa. Ak náááááhodou stále sedíš na zadku, a jediné, čo dokážeš, je komentovať ostatných, pomlč. Tento článok je o tých, ktorí sa rozhodli chytiť svoj život do vlastných rúk a zažiť nezabudnuteľné sedemdňové dobrodružstvo. Obmedzený počet plechoviek Redbullu, žiadne peniaze a sedem dní na to, aby precestovali Európu! Je to vôbec možné?!

20130111_221538_1278441288fmklogoMladí, moderní a dynamickí študenti z našej alma mater si povedali, že áno, je to možné! THEY CAN MAKE IT, a tak sa prihlásili do spomínaného challengu. Keďže 3-členných tímov je veľa, priestor zažiť dobrodružstvo dostanú len tí najlepší, a tým našim madžentovým môžeš pomôcť aj ty, ak klikneš na konkrétny odkaz a dáš im svoj hlas, keďže prvý výber sa uskutočňuje prostredníctvom lajkov. V pohode seď ďalej na tom zadku, ale komentuj a lajkuj tých, ktorí si minú svoje prvé absencie v letnom semestri práve na cestu po Európe!

Ako prvý vám predstavujem tím 2 GIRLS 1 CHLAP! Barča, Soňa a Majo!

DSC07768Soňa je tretiačka na KOMU a Barča je tretiačka na VZME– Vzťahy s médiami, a teda v študijnom programe, vyučovanom v anglickom jazyku- Media relations. Angličtina je pri tejto výzve základom, a tú má Barča naozaj skvelú. Spýtal som sa Barči, prečo by práve ich tím mal prejsť prvým výberom. Barča si servítku pred ústa nedáva a nechýba jej ani pravá madžentová priamočiarosť: ,,Napíš tam proste, že ako hovorí samotné video, nie sme žiadni ADVENTURE MEGA ULTRA ŠPORTOVO založení ľudia, len proste máme iné kvality, ktoré si táto súťaž vyžaduje. Všetci sme nesmierne komunikatívni, vieme dobre anglicky, ja navyše aj nemecky, Soňa francúzsky a Majo španielsky.“ Vraj si všetci vedia skvele zorganizovať čas a navyše, Barča ma neskutočný orientačný zmysel. Zároveň majú všetci čo-to odcestované, čiže vedia, ako zvládať niektoré blbé situácie. Okrem toho o sebe všetci tvrdia, že sú zábavní a Barča dodáva, že jej sa často dejú kok**ské situácie: ,,Ako napríklad, teraz som sa trepala (nenapísala trepala, ale ten napísať sem ten výraz by bolo too much, pozn. red.) z BA do Prahy, sedela som na stanici 2 a pol hodiny, lebo meškal bus a nakoniec sme prišli do Prahy a zrušil sa koncert, som smoliar :D.“ Dokonca sa ani tak veľmi spolu navzájom nepoznajú, takže to bude skvelá REALITY SHOW pre nás všetkých, keď ich počas cesty budeme sledovať. Daj im hlas TU, nebuď jak!

Druhými v tejto ,,hre“ sú ADVENTURE HUNTERS! Paťo, Matúš a Denis!

12705483_902059369909156_4707415423002486391_nPaťo je druhák na KOMU a aktívne sa zapája do všetkého, čo sa deje okolo neho. Dôkazom toho je aj prihláška do Can You Make It! Pôvodne som sem plánoval skopírovať Paťove vyjadrenie, ale z tých gramatických chýb som dostal asi infarkt myokardu. (Dúfam, že základy jazykovej kultúry si opakoval!) Všetci traja sú mladí ľudia, ktorí žijú cestovaním a veľmi radi sa zúčastňujú eventov, ktoré sa týkajú turistiky. K tým najbláznivejším výletom Paťo pridáva zrovna ten, kedy zorganizovali TRIP stopom z Bratislavy cez Berlín až do Amsterdamu (#tozniecool). Okrem toho majú všetci traja radi výzvy, a tak sa sa nezľakli ani výzvy od Redbullu. Chalani sú celkom struční, ale o to viac zapálení. Podarilo sa mi z nich ešte dostať, že Denis je bláznivý chalan, ktorý je za každú srandu, Matúš je vraj rodený cestovateľ a milovník prírody a madžentový Paťo sa snaží zúčastňovať všetkých udalostí, ktoré mu môžu zmeniť život. (Paťo, skúšal si Superstar?) Podpor TU chalanov lajkom, nech môžu okúsiť Európu a nech majú príležitosť vďaka plechovkám Redbullu zmeniť svoj život!

 

Tretím tímom sú marketéri, ktorí sa jednoducho vedia predať: Bobbleheadz! Anet, Matej a Peťo!

11143350_10204686501117421_805080556312226204_oKeď som sa rozhodol napísať tento článok a vyjadriť tým, že aj AETTER podporuje všetkých našich študentov, ktorí sa do tejto výzvy zapojili, poprosil som všetkých účastníkov, aby mi pár vetami napísali niečo o sebe a dôvod, prečo by mali vybrať práve ich tím. Káááámo, to som nečakal, že naši skorobakalári na MARK sa vedia takto predať :D. Nebudem ich ani prepisovať, tu máme priamo ich výpovede, ktorými si mňa získali a určite si získajú aj váš hlas!
Anet: ,,Kamoši o mne hovoria, že som večné dieťa, slon v porceláne, a že „táto stena“ je viac v strese ako ja. Uvedomujem si prchavosť každého momentu, a preto sa snažím byť najviac YESwoMAN ako sa dá. Okrem mojich najbližších milujem: vesmír, dobré jedlo, prekvapenia a opice.“
Peťo: ,,Som obyčajný chalan s dušou dobrodruha, ktorý namiesto prekážok vidí iba ďalšie výzvy. Jedného dňa precestujem celý svet a súťaž RedBull Can You Make It mi k splneniu môjho predsavzatia môže len dopomôcť. Milujem cestovanie, hudbu, adrenalín, svoju frajerku a život ako taký.“
Matej: ,,Ak by som sa mal opisat jediným slovom, bolo by to slovo„srandičky“. Sme mladí ľudia, plní energie, a tak si myslím, že nič netreba brať až tak vážne. Vášni k cestovaniu som prepadol na Erasme v Portugalsku, a to bol práve kľúčový faktor, ktorý rozhodol o mojej účasti na Redbull Can You Make It. Predtým, by som ani auto nestopol, no teraz som pripravený aj na dumpster-diving. Milujem pláže, robenie gifiek z videí opitých kamarátov a v neposlednom rade lyžovanie. Mojím najväčším cestovateľským snom je precestovať Španielsko a mať plážový domček vo Valencii.“ Podpor aj ty týchto cool ľudí TU, ja sa už teraz neviem dočkať ich blogu, ak ich vyberú!

Poslednými madžentovými sú FLY TEAM! Dominika, Jasper a Jany.

12697071_1029384837134601_4916183222737363203_oJasper v auguste úspešne zoštátnicoval na MARK a pokračuje aj na magisterskom stupni. Dominika je druháčka na MARK a Jany študuje Aplikované mediálne štúdiá už tretí rok. Do Redbull Can You Make It sa prihlásili len zo zábavy a nemajú veľké očakávania. Vraj nebudú sklamaní, pokiaľ ich nevyberú, ale myslím, že to z nich hovorí iba tá ,,FMK skromnosť“! Ako hovorí Jasper: ,,Len sme si povedali, že to skúsime a nemáme čo stratiť. Sami cestujeme dosť, vieme ako to chodí, len by to pre nás bolo niečo nové. Nie každý deň platíte iba RedBullom.“ Všetci traja milujú cestovanie a adrenalín, takže im nič nebráni v tom, aby si mohli naplno užívať také eventy, ako je napríklad Can You Make It. Posledné pokorné slová od Jaspera (až je neuveriteľné, že to píše nejaký fmk človek :D)Uvidíme, či sa pošťastí. Ak nie, budeme stále na cestách aj bez plechoviek Redbullu.“ A teraz pokoru a skromnosť bokom! Zahlasuj TU v tejto výzve aj za FLY TEAM. Určite ich to poteší, a my tak budeme môcť potom sledovať ich celotýždňové cestovanie po celej Európe!

 


Pokračovať v čítaní