Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Bločková lotéria očami študentov

Napísal na 8. novembra 2013

TRNAVA. Nové šialenstvo s názvom Bločková lotéria sa rozpútalo už pred časom. Môže sa do nej zapojiť každý, kto si zaregistruje pokladničný doklad vydaný registračnou pokladňou. Aký majú na to názor študenti?

 Záujem verejnosti o bločkovú lotériu neutícha. Denne niekoľko tisíc Slovákov zaregistruje „bločky“ zo svojich nákupov v očakávaní, že aspoň jeden z nich bude TEN víťazný.

Čo je to vlastne bločková lotéria?

Ide o jeden z nástrojov Ministerstva financií  Slovenskej Republiky v boji proti daňovým únikom. Rezort financií chce prostredníctvom bločkovej lotérie odhaliť podnikateľov, ktorí podvádzajú s pokladničnými dokladmi z elektronických registračných pokladní.

3-f4d90b1e5a825320d972e38db050cc0de1137b48

Ako vnímajú ošiaľ bločkovej lotérie študenti?

„Viem, že to prebieha, ale väčšiu pozornosť som tomu nevenoval. Mám však v pláne zistiť si o tom viac,“ povedal Dušan, študent Fakulty masmediálnej komunikácie.

„Myslím si, že bločková lotéria nie je v základe zlá vec, ale nezapájam sa do nej. Je to viac pre kontrolovanie daňových únikov ako skutočná možnosť niečo vyhrať. To, čo jeden obyčajný človek vyhrá, sa štátu 1000-násobne vráti na pokutách,“ vyjadrila sa Anna, študentka marketingu na FMK.

„Na jednej strane pozitívne a na jednej negatívne. Je fajn, že sa vytvorilo niečo, kde sa niektorým ľuďom „vrátia“ aspoň nejaké peniaze, ktoré zaplatili pri nákupe a tí šťastnejší sú potom zaradení aj do druhej šance. Ale čo sa mi nepáči, je, že ak registruješ bloček na internete, stále to od teba chce overovací kód – čo je celkom otravné, ak sa chystáš zaregistrovať 30 a viac bločkov naraz. Tak či tak, registrácia cez internet mi príde najvýhodnejšia, aj keď musím uznať, že určite sa tam chce zapojiť množstvo dôchodcov, ktorí s internetom nemajú skúsenosti a musia registrovať každý bloček cez spoplatnenú sms. Osobne sa aktívne zapájam do bločkovej lotérie, ale zatiaľ som nevyhrala,“ povedala Martina, študentka Fakulty masmediálnej komunikácie.

Študentom, ktorí sa aktívne zapájajú do bločkovej lotérie držíme prsty, aby sa na nich usmialo šťastie v podobe výhry a mohli si zvýšiť svoj vysokoškolský rozpočet. 

 Text : Gabriela Hodálová