Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Bičan a spol. v noci na Jednotke rátali päť hodín ovečky

Napísal na 1. apríla 2014

Bičan a spol. v noci na Jednotke rátali päť hodín ovečky

bican_oveckyRTVS v pondelok o polnoci zaradila do vysielania päťhodinový živý program Lepší spánok. Už to, že protagonistom mal byť zabávač Andrej Bičan, nočné zaradenie novinky aj dátum naznačovali, že pôjde o aktivitu verejnoprávnej televízie k 1. aprílu. „Verejnoprávna služba pre lepší spánok“ napokon zahŕňala statický záber v štúdiu na A. Bičana a ďalšie tváre RTVS, ktoré rátali ovečky. Animované zvieratá vďaka online grafike aj v skutočnosti „prebiehali“ cez obrazovku.


Pod značkou Nový Čas začne vychádzať nový titul Krimide22ba29164cd345f1525b433b4de729_M

Vydavateľstvo Ringier Axel Springer (RAS) na Slovensku rozširuje portfólio printových titulov. Od 4. apríla začne vydávať mesačník Nový Čas Krimi. V novom titule bude redakcia prinášať články o reálnych kriminálnych prípadoch, ale i z prostredia šoubiznisu – kriminálnych seriálov, filmov a literatúry.

 


Facebook znova nakupoval. Tentoraz okuliare pre virtuálnu realitu

oculus_facebookOculus Rift začínal ako malý projekt okuliarov na virtuálnu realitu. Peniaze najprv skúšal získať na crowdfundingovom portáli Kickstarter, kde potreboval vyzbierať štvrť milióna. Nakoniec za jeden mesiac dohromady vyzbierali viac ako dva milióny dolárov.
Postupne okuliare prilákali aj investorov, ktorí do projektu vložili ďalších 90 miliónov dolárov. Má ísť o revolučný posun v oblasti herného priemyslu. Ale aj v komunikácii s lekárom, či pri školeniach. Najnovšie ho kupuje aj Facebook za dve miliardy dolárov. Podľa výkonného riaditeľa Facebooku Marka Zuckerberga má Oculus potenciál byť tou najsociálnejšou platformou vôbec.


Lidl-duo Paulus vs. Ihnačák doplní cukrárka Polákoválid_cukraren

Kuchárska dvojica Paulus a Ihnačák, ktorí sú tvárami reťazca Lidl od minulého roka, privítali do svojho tímu posilu. Kuchársky tím sa rozrástol o cukrárku, ktorou je moderátorka Adriana Poláková. Tá má svoju vlastnú kuchársku knihu s názvom „Napečené s láskou“ a pravidelne sa objavuje aj v markizáckom Teleráne.

 


Markíza chystá novú hudobnú reláciu. Poteší zrejme dôchodcov

Televízia Markíza avizuje v programových plánoch na 16. týždeň novú reláciu Hitovica. O registráciu názvu žiadala komerčná stanica pred dvomi týždňami aj Úrad priemyselného vlastníctva. Markíza zatiaľ novinku nikde nepromovala a k relácii zatiaľ neposkytla ani bližšie informácie. Hitovica figuruje prvý raz v programe v sobotu 19. apríla o 17:15. Poteší zrejme dôchodcov.


Nad hlavami nám budú krúžiť Facebook-družice

Facebook_SITA_APInternetová sociálna sieť Facebook, ktorá je najväčšia svojho druhu na svete, chce šíriť pripojenie k webu pomocou satelitov, bezpilotných lietadiel, laserov a ďalších technológií. Ide o súčasť ambiciózneho a nákladného plánu priniesť internetové pripojenie niekoľkým miliardám ľuďom z najmenej rozvinutých oblastí sveta, ktorí dosiaľ prístup k celosvetovej sieti nemajú, napísala vo štvrtok agentúra Reuters.


Sme.sk postihla katastrofa. Počas volieb vypadol web

Najčítanejší spravodajský portál nebude v dobrom spomínať na prezidentské voľby 2014. Web denníka SME po zatvorení volebných miestností zaregistroval totálny výpadok.
„Ospravedlňujeme sa, že redakcia Sme je bez pripojenia na internet. Mrzí nás to. A mimochodom, blahoželáme Andrejovi Kiskovi k víťazstvu,“ napísal server pred 23. hodinou.
Celá redakcia denníka bola bez pripojenia na internet, stránka sa obnovila až pred polnocou.
Za výpadkom bol hackerský útok.

Text: Veronika Buláková
Zdroj: medialne.sk


Pokračovať v čítaní

Další článok

Music@Skladova


Náhľad