Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Beseda AZU – Aktivita zvyšuje úspech

Napísal na 10. októbra 2014

TRNAVA. V stredu,  8.10.2014, bola v zasadačke rektora Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave beseda AZU –  Aktivita zvyšuje úspech.  Besedu viedol  prorektor UCM Marcel Vysocký a manažér projektu z Technickej univerzity v Košiciach Marek Balčák.

Akcia sa zameriava na rozvíjanie aktivít rôzneho druhu, ktoré ponúka akademická pôda. Ide o aktivity, ktoré podporujú realizáciu v študovanom odbore, osobnostný rozvoj a zvyšovanie osobných kvalít. Projekt AZU nie je určený len pre študentov s technickým zameraním, ale aj  pre tých, ktorí študujú na humanistických školách.  Jedinou podmienkou je, aby študenti boli ambiciózni a čo najaktívnejší.

Projekt vznikol pred tromi rokmi na Technickej univerzite v Košiciach, kde študenti založili webový portál. Prostredníctvom neho sa môžu neformálne vzdelávať v rôznych oblastiach. Má dve základné časti. Prvá časť je modul „spoznaj sám seba“, ktorý sa zameriava hlavne na prezentačné znalosti a manažment. Druhou je modul „podnik a podnikanie“. V oboch prípadoch ide o vzdelávanie študenta v oblasti projektového manažmentu.

Základnou prioritou projektu je naučiť mladých, aby sa nebáli prezentovať a realizovať svoje nápady. Vzdelávací program bude prebiehať počas desiatich týždňov každý utorok o 16. hodine v hlavnej budove UCM (Nám. J. Herdu).

Barbara Hricišinová  


Pokračovať v čítaní