Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Benson Boone s piesňou beautiful things ovládol celý internet

Napísal na 16. februára 2024

Skladbu Beautiful Things počuť na každom rohu všetkých sociálnych sietí. Benson Boone na streamovacej platforme Spotify s piesňou získal už cez 100 miliónov prehratí.

Americký spevák a textár Benson Boone sa aktívne venuje hudbe niekoľko rokov. Tento 21-ročný umelec sa narodil v mestečku Monroe, v štáte Washington, a svoj hudobný talent objavil počas školskej súťaže, ktorej sa zúčastnil na výzvu spolužiakov. Jeho kariéra začala rovnako ako viacerých súčasných interpretov, a to na sociálnych sieťach.

Benson Boone vyrastal so štyrmi sestrami. Zdroj: Warner Music

Pomocou TikToku a Instagramu si získal miliónové publikum. Jeho popularite určite dopomohla aj účasť v celosvetovo známej súťaži American Idol. Vtedajšia porotkyňa Katy Perry ho označila ako jednoznačného favorita na výhru, avšak nakoniec zo súťaže dobrovoľne odstúpil. Svoje rozhodnutie opísal slovami: „Nechcel som sa fixovať na niečo, o čom som nevedel, či sa tomu chcem venovať naplno. Avšak už viem, že ma hudba nesmierne baví a určite v nej chcem pokračovať!

Hudobná kariéra a plány do budúcna

Začal spoluprácou s vydavateľstvom Night Street Record, ktoré vlastní člen kapely Imagine Dragons, Dan Reynolds, ktorý sa preňho stal jeho mentorom. Následne podpísal zmluvu aj s Warner Music. Jeho prvý singel Ghost Town sa dostal do hitparád v trinástich krajinách sveta a od roku 2021 stihol vydať dve EP – Walk Me Home a Pulse.

Benson Boone si spolu s jeho najnovšou skladbou Beautiful Things užíva obrovský úspech a dokonca prekonala aj jeho doteraz rekordnú pieseň In The Stars. Túto srdcervúcu baladu o láske vydal 19. januára. Počet prvých miest v hudobných rebríčkoch stále rastie a Benson to využíva vo svoj prospech. Na svojich sociálnych sieťach už stihol zdieľať niekoľko nevydaných piesní, na ktoré jeho fanúšikovia netrpezlivo čakajú.

Jeho podporovatelia, ale nebudú musieť dlho čakať. Niektoré si určite vypočujú počas živých predstavení na nedávno ohlásenom svetovom turné Fireworks & Rollerblades. Spevák bude cestovať po celých Spojených štátoch amerických a Európe od 3. apríla do 19. septembra tohto roku. Vystúpi aj v blízkosti Slovenska a to hneď na dvoch miestach – vo Varšave a Prahe. Mnoho z jeho vystúpení je už vypredaných, ale záujem o lístky stále neutícha.

Zdroj: Tlačová správa