Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
ScHoolboy Q prichádza s novým albumom Blue Lips » Rádio AETTER
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

modré pery? Schoolboy Q prichádza s novým albumom Blue Lips

Napísal na 19. februára 2024

Nový hudobný album od amerického rapera menom ScHoolboy Q, s názvom Blue Lips, bude dostupný od začiatku marca. Pred jeho kompletným vydaním nám prináša prvé ochutnávky z albumu a vyjadruje poctu zosnulému Mac Millerovi.

ScHoolboy Q, vlastným menom Quincy Matthew Hanley, svoju kariéru začínal už v roku 2006, kedy spolupracoval s nezávislým vydavateľstvom Top Dawg Entertainment. Svoj prvý mixtape vydal v roku 2008 a odvtedy sa jeho tvorba šírila stále rýchlejšie.

Top Dawg Entertaintment je dnes známe vydavateľstvo, kde okrem samotného ScHoolboya Q patria napríklad aj Kendrick Lamar alebo SZA, ktorí sú špičkoví umelci. Quincy sa preslávil najmä albumom z roku 2014 s názvom Oxymoron a bol nominovaný na niekoľko ocenení vrátane Grammy.

Blue Lips, ktorý vydá s príchodom marca, bude jeho v poradí šiesty štúdiový album. Jeho predchodcom bol album CrasH Talk, z roku 2019. Schoolboy Q od tej doby vydal jediný singel s názdom Soccer Dad. Začiatkom februára však zverejnil krátke video, trailer na tracklist k albumu Blue Lips.

Blue Lips

Od začiatku februára začal vydávať prvé songy z pripravovaného albumu. Prvý zverejnený song z Blue Lips nesie názov Blueslides. Ten sa interpretuje ako pocta zosnulému rapperovi Mac Millerovi, ktorý v roku 2011 vydal album Blue Slide Park. Po ňom nasledoval hneď ďalší track, a to Back n Love. Oba songy boli zverejnené na platforme YouTube spolu s vizuálom.

Na YouTube tiež začal zverejňovať promo vlogy, ktoré ukazujú Quincyho osobné momenty, ako aj prípravy nového albumu. Zatiaľ posledný zverejnený track z albumu je Yeern 101 a ako prvý dostal aj oficiálny videoklip.

ScHoolboy Q je rešpektovaným interpretom vo svojom obore. Vo svojich songoch dokáže poukázať na problémy z jeho prostredia a predostrieť hlboké puto k rodine. Podľa doposiaľ zverejneného tracklistu sa predpokladá, že album Blue Lips bude obsahovať 17 trackov.