Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Balónom letíme za slobodou

Napísal na 14. novembra 2018

Skutočný príbeh dvoch rodín, ktoré túžia po živote v slobodnej krajine. Riskujú svoje životy, keď sa snažia nepozorovane preletieť cez hranice pomocou balóna.


Názov filmu Balón úplne vystihuje jeho podstatu. Dej je zasadený do roku 1979, kde sa rozdelené Nemecko ocitá v období studenej vojny. Vo východnej časti žijú rodiny, ktoré túžia žiť lepším životom. Preto sa rozhodnú prejsť hranicu medzi východom a západom pomocou teplovzdušného balóna. Rodina prijíma každú príležitosť o únik, v ktorej vidia nádej slobodného života. Tajne preto pripravujú plán výpravy, hoci ich jedinými zbraňami sú odvaha a kreativita.

Vo filme si zahrajú nemecký herci ako Friedrich Mücke, Karoline Schuch, David Kross či Thomas Kretschmanne. Zdroj: Cinemart.sk.

Keď plní očakávaní nastupujú na let ich života, všetko sa rýchlo skomplikuje. V tesnej blízkosti hraníc sa balón zrúti. Východonemecká tajná polícia nájde jeho pozostatky a začína po oboch rodinách pátrať. Tie sú pod vysokým tlakom, no aj napriek tomu sa usilujú o vyrobenie nového balóna. Zvládnu to na druhý pokus, alebo sa rozlúčia so slobodou?

Balón, ktorý pri pokuse o únik havaroval. Zdroj: Cinemart.sk

Film režiséra Michaela Herbiga je venovaný rodinám Strelzykovej a Wetzelovej. Je to jeho prejav úcty voči odvahe, ktorú museli mať pri prekonávaní železných hraníc balónom. Už 15. novembra priletí aj do našich kín.

Zdroj: Cinemart.sk