Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Do našich kín sa dostal nový film Ant-Man and the Wasp: Quantumania. Čo naň hovoria diváci?

Napísal na 6. marca 2023

Ak ste ešte nevideli tento film, chceme vás upozorniť, že tento článok obsahuje spoilery týkajúceho sa filmu.

Film Ant-Man and the Wasp: Quantumania je pokračovaním filmov Ant-Man a Ant-Man and the Wasp, vydaných v rokoch 2015 a 2018. Na toto pokračovanie sme čakali 5 rokov. Čo nás ako divákov ohúrilo a čo naopak sklamalo? To sa dočítate v tomto článku.

Oficiálna premiéra sa uskutočnila dňa 17. februára 2023. Film mal vyjsť už v roku 2022, ale pre svetovú pandémiu sa jeho prvé premietanie posunulo o pár mesiacov. Režisérom filmu bol Peyton Reed a ako aj v predošlých dvoch dieloch, hlavnými hercami boli Paul Rudd ako Scott Lang a Evangeline Lilly v úlohe Hope Van Dyne.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania
Filmové dielo malo rozpočet okolo 200 tisíc dolárov. Zdroj: marvel.com

Nekončiaci humor režisérov marveloviek

Spomedzi všetkých diel Marvelu sa režiséri pri pár posledných filmoch snažia vložiť väčšie množstvo vtipov a narážok, ktoré tvoria veľkú rolu určitých postáv a ich charakterov. Divákov to samozrejme znovu rozdelilo na dva tábory. Jedným sa to nesmierne páči a zabávajú sa a tej druhej polovici to príde trápne.

Radi by sme vypichli pár vtipných momentov, ktoré spomínali aj diváci a mali pozitívne ohlasy:

  • Postava M.O.D.O.K: Spracovanie tohto charakteru je vtipné samé o sebe. Darren je perfektným kandidátom na tento typ postavy. Scéna ku koncu filmu, pri ktorej mu Cassie prehovorí do duše, je podľa nás jedným z najlepšie napísaných dialógov v histórii filmovej tvorby.
  • Neustále doberanie si Ant-Mana: Či už si uťahuje zo seba sám superhrdina alebo sa nájdu postavy okolo neho, ktoré sa na ňom musia zabávať, vždy je cieľom vysmiať Ant-Mana.
  • Postava Veb: Komu by sa nepáčilo malé rozkošné stvorenie z ružovej želatíny? A tekutina z neho dokáže človeku napomôcť rozumieť akejkoľvek reči? Perfektné. Vždy sa objavil v tú najvhodnejšiu chvíľu, akú si mohol vybrať a jeho dialógy nemali chybu. Určite potrebujeme viacero takých postáv, ako je Veb.
Ant-Man and the Wasp: Quantumania
Za hlasom vtipnej postavy Veb stojí známy herec David Dastmalchian. Zdroj: marvel.com

Čo hovoria diváci na marvelovskú novinku?

Tentokrát sa internet zhodol na jednom názore ohľadom tohto filmu. Na Rottentomatoes.com si film vyslúžil viac negatívneho hodnotenia ako pozitívneho. Recenzenti portálu imdb.com si tiež nedávali servítku pred ústa a priemerné hodnotenie filmu kleslo až na 6,5/10.

U nás na Slovensku a v Českej republike si film tiež nevyslúžil vysoké hodnotenie, no aj napriek menšiemu počtu hviezdičiek si diváci vždy pochvaľujú charakter komédie, ktorý je v tomto diele vložený. Na portáli čsfd.sk má Ant-Man and the Wasp: Quantumania hodnotenie 60% zo 100%.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár