Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Nové pokračovanie filmu Avatar sa k nám do kín dostane už tento december

Napísal na 14. decembra 2022

Film Avatar: Cesta vody sa k nám má dostať už v decembri tohto roku. Je to dlho očakávané pokračovanie úspešného filmu Avatar, ktorý vyšiel v roku 2009. Zhrnieme si všetky detaily, ktoré o filme a jeho skorom vydaní vieme.

Natáčanie začalo už v roku 2017. Film je technicky veľmi náročný na spracovanie, preto jeho výroba trvá dlhšie. Jeho vydanie sa však posunulo od decembra roku 2021 kvôli pandémii. Nový oficiálny dátum vydania je 15. december, no v slovenských kinách si ho budeme môcť pozrieť až o deň neskôr.

Dĺžka filmu bude presne 190 minút, čo je oproti prvému filmu Avatar o 30 minút viac. Režisér James Cameron argumentuje v rozhovore pre magazín Empire tým, že ľudia sedávajú pri televízii aj 8 hodín denne, preto nerozumie tomu, prečo by sa mali sťažovať na dĺžku tohto filmu. Podľa jeho slov si na svojich deťoch všimol, že dokážu za sebou sledovať 5 hodín epizódy bez prestávky.

Je známe, že táto filmová séria má naplánované celkovo štyri pokračovania. Druhé a tretie pokračovania sa nakrúcali súbežne a Avatar 3 má prísť do kín niekedy v roku 2024. Režisér filmu sa zdôveril, že nakrúcanie je veľmi vyčerpávajúce a že réžiu ďalších častí možno prenechá niekomu inému. Neoficiálne dohady hovoria, že štvrté a piate pokračovanie filmu má prísť do kín v roku 2026 a 2028.

Posolstvo filmu Avatar: The Way of Water

Hlavnými hrdinami budú opäť Sam Worthington ako Jake Sully a Zoe Saldana ako Neytiri, ktorí sa v prvej časti Avatara zoznámili a zamilovali sa do seba. Teraz sa už spolu starajú o svoju rodinu. V tomto pokračovaní sa ukážu aj nové tváre, ako napríklad Kate Winslet, ktorá stvárňuje náčelníčku kmeňa menom Ronal.

Zaujímavosťou zo zákulisia je, že celý štáb počas natáčania dostával výlučne vegánsku stravu. Týmto krokom chceli zmocniť environmentálne posolstvo filmu. Cameron taktiež uviedol, že určité percento zo zisku pokračovania by rád venoval na podporu ochrany životného prostredia. Nemal v pláne točiť ďalšie diely bez toho, aby s nimi neboli spojené nejaké dobročinné účely.

Avatar the way of water
V pokračovaní filmu sa objaví nová postava náčelníčky Ronal, ktorú stvárňuje Kate Winslet. Zdroj: IMDB

Prvá časť Avatara sa umiestnila v rebríčku celosvetových najzárobkovejších filmov na prvom mieste s takmer 3 biliónmi dolárov. V posledných rokoch si toto prvé miesto striedal s marvelovkou Avengers: Endgame.


Možnosti čitateľa
  1. surpags   On   28. januára 2023 at 15:53

    Reduced cell wall organization and peptidoglycan biosynthesis were also associated with high FGT inflammation in an independent sample of ten women buy priligy tablets Endoxan 50mg manufactured by Zydus Biogen Baxter contains Cyclophosphamide as active ingredient in it

  2. gate.io   On   10. marca 2023 at 6:08

    I have read your article carefully and I agree with you very much. This has provided a great help for my thesis writing, and I will seriously improve it. However, I don’t know much about a certain place. Can you help me?

Zanechajte komentár

Váš email nebude publikovaný.