Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Aký bol let nad Atlantikom s Liamom Neesonom v Non Stope?

Napísal na 9. marca 2014

 

non-stop-movie-picture-19

V kruhoch filmových maniakov, ale aj medzi občasnými divákmi jedenapolhodinových príspevkov z Hollywoodu, nie je meno Liama Neesona neznámy pojem. A v poslednom období sa mu darí objavovať sa v snímkach, ktoré sa tešia veľkej popularite. Nie žeby sa v minulosti nemihol v päťhviezdičkových filmoch  (Schindlerov zoznam), no práve teraz jeho hviezda stúpa snáď najvyššie v jeho kariére. „Umenie schytať dobrú rolu“ vo filme preukázal v prvej a v tretej časti Nolanovej ságy o Batmanovi (Batman začína, Návrat Temného rytiera), či pri dabovaní jednej z postavičiek v (podľa mnohých najlepšom animáku desaťročia) Lego príbehu. A po dvoch častiach série 96 hodín (tretia časť sa chystá do kín budúci rok), či A-Teame sa na Neesona smelo môžeme pozerať ako na akčného hrdinu. Charizma mu nechýba, ako mierumilovný jedinec  sa zväčša netvári, tak čo ho neobsadiť do hlavnej role v poriadnom trileri v lietadle?

Non-Stop-Movie-Poster

Non Stop je príbeh muža (Bill Marks), ktorý svoju kariéru obetoval boju za spravodlivosť. Najprv bol policajt a teraz pracuje ako príslušník národnej bezpečnosti v medzinárodných letoch. Po smrti dcéry, ktorá podľahla rakovine, a rozvode sa z neho stal alkoholik. Počas jedného z letov medzi USA a Anglickom sa mu na zabezpečenej linke začne ozývať neznámy človek, požadujúci 150 miliónov dolárov. Aby bolo agentovi Billovi jasné, že nejde o žiadnu srandu, každých 20 minút má niekto na palube lietadla prísť o život. A ono… sa to naozaj začne diať! Aj keď nejde o bežné vyvražďovanie. To, kto je terorista, netušíme. Jeho jediné poznávacie znamenie je posielanie SMS. A ešte to zabíjanie, samozrejme. V lietadle sedí kadekto, veriť sa nedá nikomu – pasažierom ani personálu. A vlastne ani hlavnému hrdinovi. Účet, na ktorý si zabijak praje poslať peniaze, totiž patrí Billovi Marksovi.

non-stop-movie-photo-5-550x365

Presvedčivé herectvo uznávaného Neesona vás vtiahne do deja, ktorý má inak brutálne tempo. Nechýba napätie, trochu citov, čo-to z fyzického násilia a veľmi dobre sekundujúca Julianne Moore. Pochvala patrí aj solídnej kamere. Film sa neodporúča ľuďom trpiacim klaustrofóbiou – to viete, jedno lietadlo a pod vami iba oceán, k tomu psychopat, ktorý znižuje počet cestujúcich. Druhá spolupráca režiséra Jaume Collet-Serru s Neesonom v rovnakom žánri možno nesadne každému, určite však neurazí, miestami až pobaví a rozhodne nesklame. S rozpočtom 50 miliónov a dobrým obsadením sa podaril akčný film, ktorý má skvelé zárobky (čo sa v tomto žánri stáva v posledných rokoch výnimkou).

Hodnotenie: 75%

Článok spáchal: Ján Janočko


Pokračovať v čítaní