Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

5 tipov, ako sa nezblázniť počas skúškového

Napísal na 13. januára 2021

Január už tradične predpovedá, že najbližšie dni strávime v spoločnosti zošitov a zvýrazňovačov. Viete, ako zvládnuť skúškové obdobie? Poradíme vám.

1. Pustite si seriál alebo hudbu

Najlepší spôsob, ako vypnúť a chvíľu nemyslieť na učenie, je oddych pri seriáli alebo si pustiť skvelú pesničku. Oboje vás dobre zabaví, poteší a s dobrou náladou sa lepšie študuje, nie?

Tipy na ľahšie učenie
Pri učení sa treba mať na pamäti aj oddych pri obľúbenom seriáli. Zdroj: unsplash.com/Mollie Sivaram

2. Učte sa systematicky

Áno, áno. Poznáme tie sľuby, že si všetko budeme čítať postupne a načas. Väčšina z nás sa však do poznámok pozrie prinajlepšom večer pred testom a potom to tak aj vyzerá. Preto si učenie naplánujte aj niekoľko dní dopredu, aby na vás naraz nevyskočilo sto strán a aby sa vám lepšie informácie vstrebávali.

ako zvládnuť skúškové
Učenie si plánujte, aby ste hneď na začiatku neprišli o nervy. Zdroj: unsplash.com/Green Chameleon

3. Dajte si krátkeho šlofíka

Pri učení človek rýchlo stráca pozornosť. To môže mať za následok aj to, že nakoniec sa vám viac zíva, než učí. Doprajte si preto krátku prestávku na spánok, ale pozor! Vaša spacia prestávka by nemala presiahnuť 20 minút. Po prestávke sa budete cítiť oddýchnuto a učenie pôjde lepšie.

ako zvládnuť skúškové
Dvadsaťminútový spánok počas prípravy na skúšky vás prebudí a budete sa cítiť lepšie. Zdroj: unsplash.com / Gregory Pappas

4. Choďte sa prejsť

Aj vaša izba vám môže po nejakom čase liezť na nervy, preto sa treba ísť prejsť. Či už do lesa, alebo len okolo bytovky, malo by to pomôcť prečistiť hlavu. Navyše, prechádzka po čerstvom vzduchu zlepší náladu a večer lepšie zaspíte.

ako zvládnuť skúškové
Príroda je výborný odbúravač stresu, preto ak môžete, choďte sa prejsť. Zdroj: unsplash.com/Toa Heftiba

5. Odložte preč telefón

Je to ten najťažší krok, ale najdôležitejší. Náš telefón je najčastejším spôsobom, prečo mrháme časom a počas učenia sa by sme ho mali odložiť. Veď viete, ako sa hovorí: „Zíde z očí, zíde z mysle.“ Scrollovanie Instagramom, Facebookom či Tiktokom na vás počká a navyše, môžete to brať ako odmenu po poriadnom štúdiu.

ako zvládnuť skúškové
Mobil je pri učení skôr rozptýlenie, preto by sme sa mali odnaučiť ho pri učení používať. Zdroj: unsplash.com/ Maxim Ilyahov

S precíznym učením, dobrou náladou a trochou šťastia dosiahnete také známky, aké chcete a na chvíľu si zase od učenia oddýchnete. Želáme vám pri skúškach veľa šťastia!


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár