Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 75

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/3/4/34db1509-ab11-40d3-bf5d-a7b864638c6c/aetter.sk/web/wp-config.php on line 76
15 seriálov, ktoré ovládli rok 2020 » Rádio AETTER
Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

15 seriálov, ktoré ovládli rok 2020

Napísal na 4. januára 2021

Rok 2020 sa pomaly, ale isto končí a pre milovníkov seriálov prinášame zoznam pätnástich najúspešnejších seriálov za rok 2020.

Aktuálna pandemická situácia spôsobila výrazný nárast v sledovanosti filmov a seriálov, čím narástol aj záujem o streamovacie služby, akými sú Netflix a HBO. Prirodzene, najväčší záujem o tieto služby nastal v marci tohto roku počas prvého koronavírusového lockdownu. Netflix zaznamenal nárast o 35 %, kým HBO o 9 %.

zdroj: unsplash.com

15 najlepších seriálov z repertoáru streamovacích služieb

Každý verný fanúšik seriálov pozná Game of Thrones, Stranger Things, Friends či Breaking Bad. V tomto zozname predstavujeme najsledovanejšie a najúspešnejšie televízne série, ktoré debutovali v roku 2020.

1. The Queen’s Gambit

Najsledovanejším seriálom sa v roku 2020 stala miniséria z dielne Netflixu, The Queen’s Gambit. Síce sa tento projekt odvysielal až v októbri, doposiaľ si získal už 62 miliónov divákov. Na populárnej stránke rottentomatoes.com získala miniséria až 99 %.

2. Ratched

Či už ste, alebo nie ste fanúšikom svetového režiséra Ryana Murphyho, ktorý režíroval aj American Horror Story či Glee, séria Ratched by vám nemala ujsť. Ide o prológ ku kultovému dielu Prelet nad kukučím hniezdom, ktorý patrí do repertoáru každého správneho kinematografického fanatika.

3. The Last Dance

Seriál je určený najmä pre fanúšikov basketbalu, ale aj priaznivcov športu. Ide o dokumentárnu sériu o Michaelovi Jordanovi a jeho ceste v NBA v 90. rokoch. Produkcia Netflixu a ESPN je plná zákulisných záberov a rozhovorov s prestížnymi hráčmi basketbalu, akými sú Scottie Pippen, Dennis Rodman, Steve Kerr či Phil Jackson.

4. Emily in Paris

Táto snímka sa stala kontroverznou témou v módnom priemysle. Mnoho vášnivcov vyjadrilo nespokojnosť so zobrazením tejto brandže a rovnako francúzskeho ľudu a života v Paríži. Fanúšikovia sa však môžu tešiť na druhú sériu, ktorú Netflix potvrdil začiatkom novembra.

5. Dark Desire

Mexická dráma o profesorke práva, Alme. Vďaka veľkému úspechu bola séria obnovená a druhá sezóna bude mať premiéru v roku 2021. Dark Desire bola najsledovanejším neanglickým titulom, pretože ju videlo 35 miliónov divákov za 28 dní.

zdroj: youtube.com

6. Raised by Wolves

Spojenie umelej inteligencie a náboženstva oslovilo nemalú skupinu divákov, ktorí štedro hodnotili tento seriál so 77 %. Plaču sa zdrží len málokto. Príbeh dvoch androidov, Matky a Otca, nejeden divák ohodnotil ako najatypickejší sci-fi príbeh, aký kedy videli. Nová platforma HBO Max si práve týmto príbehom našla cestu k divákom.

7. The Flight Attendant

Smrtiaca záhada s turbulentným zostupom. Šarmantná Kaley Cuoco v roli letušky Cassandry Bowden očarila divákov nie len svojim výzorom, ale i humorom. Scenár, ktorý spracovali podľa knihy Chrisa Bohjaliana, prináša prekvapivo vtipné spracovanie vážnych situácií. Fanúšikovia Cassandry sa môžu tešiť na jej návrat na obrazovky, a to na streamovacej platforme HBO Max.

8. Tiger King

Dokumentárna miniséria ohúrila divákov Netflixu koncom marca 2020. Príbeh ošetrovateľa Joa Exotica a jeho rivalky Carol Baskin zaujal viac ako 34 miliónov divákov počas prvých desiatich dní od premiéry. Séria je plná kontroverzie a doposiaľ nevyriešených záhad. Tiger King sa stal hitom aj na platforme TikTok, kde ľudia začali stvárňovať účinkujúcich tejto minisérie. Vytvárali tance, piesne a snažili sa objasniť nevyriešené záhady.

9. Away

Away je príbeh prvej expedície na Mars. Posádku tvorí čínsky chemik, popredný britský botanik bez predchádzajúcich skúseností s vesmírom, ruský kozmonaut, indický lekár a americká veliteľka Emma Greenová. Sériu kritici opísali: „Ide o nádej, ľudskosť, ale aj o to, ako nakoniec potrebujeme jeden druhého, ak chceme dosiahnuť nemožné veci.“

10. Unorthodox

Miniséria, ktorá so sebou niesla poriadnu dávno kritiky. Adaptácia vznikla podľa knihy Debory Feldman z roku 2012 Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Roots si našla svojich priaznivcov. Silný príbeh mladej Esther svojim divákom ponúkol možnosť nahliadnuť do nevšedného života ortodoxných židov, ktorí žijú v New Yorku.

11. The Haunting of Bly Manor

Ak sa nebojíte tmy a radi sa zamýšľate nad dejom, táto snímka je pre vás ako stvorená. Ide o adaptáciu novely Henryho Jamesa, The Turn of the Screw z roku 1898. Nelineárne rozprávanie príbehu núti divákov hádať, čo sa udeje. Prekvapivo láskyplný hororový príbeh získal od divákov hodnotenie 62 %.

12. Quiz

„Chcete sa stať milionárom?“ Túto otázku položili aj bývalému vojakovi Charlesovi Ingramovi. Jeho cesta k miliónu však bola prekazená. Čím? Podvodom. Počas sledovania tejto minisérie sa neraz pristihnete, ako sa pýtate samých seba „Čo ak….?“. Fanúšikovia sa rozdelili na dve skupiny –vinný a nevinný. Kam patríte vy?

13. Feel Good

Intímne zobrazenie závislosti a lásky. Sladko očarujúci, nepríjemne komplikovaný a úplne stojí za to, aby ste sa doňho zamilovali. Britská dráma sleduje príbeh mladej komičky Mae, ktorá sa snaží dať svoj život znova dokopy. Feel Good prichádza s druhou sériou, ktorá bude mať premiéru v roku 2021.

14. The Outsider

Kráľ hororu Stephen King má na svedomí knihu s názvom The Outsider . Práve podľa jeho rovnako mennej knihy bol spracovaný scenár tejto minisérie. Sám autor už potvrdil dokončenie scenára pre druhú sériu. The Outsider začína zdanlivo priamym vyšetrovaním hroznej vraždy mladého chlapca. Ale keď sa do prípadu dostane zákerná nadprirodzená sila, vedie to ostrieľaného policajta a neortodoxného vyšetrovateľa k spochybneniu všetkého, v čo veria.

15. Hollywood

To, že spod rúk režiséra Ryana Murphy vychádzajú úžasné diela, opakovať netreba. Príbeh sa zameriava na skupiny hercov a filmových tvorcov v Hollywoode po druhej svetovej vojne, ktorí robia všetko preto, aby uspeli. Ide o minisériu plnú emócií a drámy. Snímka získala 12 nominácií na prestížnu cenu Emmy.

Zdroj: imdb.com, rottentomatoes.com, observer.com, newsweek.com, netflix.com, hbo.com

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár