Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Najobľúbenejšie skladby a videoklipy za rok 2020

Napísal na 11. januára 2021

Hlasovanie fanúšikov z celého sveta nám prinieslo prehľad o tom, ktoré skladby a videoklipy sú v roku 2020 tie najobľúbenejšie.

Každý z nás má svoje srdcovky, ale aj piesne, ktoré mu úplne nesedia. Je ťažké ich zoradiť a ohodnotiť. Pre tých z nás, ktorým sa nechce čakať na odovzdávanie cien Grammy, pripravil portál Billboard rebríček najobľúbenejších skladieb a videoklipov za rok 2020.

Najobľúbenejšie skladby roka 2020

Číslom jeden v roku 2020 sa stal hit Sweet Melody od skupiny Little Mix. Fanúšikovia si pieseň od britskej dievčenskej skupiny vybrali celkom jednoznačne. Za skladbu z ich albumu Confetti zahlasovalo až 38,55 % hlasujúcich z celého sveta.

Začiatkom decembra však bohužiaľ jedna z členiek Little Mix Jesy Nelson oficiálne oznámila odchod zo skupiny. Podľa jej vyhlásenia na Instagrame sú za tým problémy s duševným zdravím. Po deviatich rokoch tak bude skupina vystupovať iba v trojčlennom zložení.

Na druhom mieste skončil hit skupiny BTS, ktorý bol prvý aj v rebríčku Billboard Hot 100. Skladba Dynamite si od fanúšikov vyslúžila 21,07 % hlasov. Pieseň juhokórejskej chlapčenskej skupiny sa stala ich vôbec prvým hitom číslo jeden, na ktorý neskôr nadviazala skladba Life Goes On z rovnakého albumu Be a ich remix piesne Savage Love od autorov Jawsh 685 x Jason Derulo.

Ďalší tohtoročný hit od Lady Gaga a Ariany Grande Rain On Me završuje prvé tri priečky hlasovania fanúšikov. Na treťom mieste sa umiestnil s celkovým počtom 5,39 % hlasov. Spolupráca z albumu Chromatica, ktorý vydala Lady Gaga sa stala v hodnotení Bilboardu najväčším hitom tohto roku.

Do prvej trojky sa tesne nezmestilo viacero výborných skladieb. Za zmienku stoja hity ako Cardigan od Taylor Swift, Adore You od Harryho Stylesa či Blinding Lights od Weeknda. Výsledky ankety však boli veľmi tesné a na nižších miestach by sme našli ďalšie pecky z roku 2020.

Najobľúbenejšie videoklipy za rok 2020

Letné a svieže hudobné video Watermelon Sugar od Harryho Stylesa získalo prvé miesto v hlasovaní, ale aj v srdciach fanúšikov. Fanúšikovia vyberali spomedzi 25 najlepších hudobných videí a hit od bývalého člena chlapčenskej skupiny One Direction získal až 41,11 % hlasov.

Ako druhý sa v tomto prieskume umiestnil s počtom 26,17% hlasov videoklip k skladbe Dynamite od BTS. Striebornú priečku si tak zopakoval, keďže druhý skončil aj v rebríčku skladieb. Vysoko sa v ankete ale vyšplhal aj ich ďalší hit Life Goes On.

Tretím miestom sa môže popýšiť skupina Blackpink s ich videom k piesni How You Like That (Dance Version). Celkovo 9,1 % hlasujúcich fanúšikov si zvolilo práve tento videoklip. Hoci má video k ich comeback singlu jednoduchú bledoružovú estetiku, dievčatá si na nás vytiahli najkomplexnejšiu koordináciu pohybov za poslednú dobu.

Tento rok nám opäť priniesol mnoho kreatívnych videoklipov, ktoré potešili nielen naše uši, ale aj oči. Nemôžeme určite opomenúť skvelé filmárske počiny pri skladbách, ako napríklad Positions od Ariany Grande, 911 od Lady Gaga a Break My Heart od Dua Lipy.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár