Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Akcia, ktorá chce spájať – KOKTEJLOVICA

Napísal na 28. apríla 2013

TRNAVA. Mestská športová hala sa v stredu 24. apríla zmenila na miesto plné pulzujúcej zábavy, kokteilových šiat a kokteilov rôzneho druhu. Uskutočnila sa tam najväčšia akcia Trnavskej univerzity s názvom Koktejlovica. Toto podujatie bolo zamerané na privítanie prvákov na fakulte a zároveň i rozlúčkou s končiacimi piatakmi. Zúčastnili sa študenti všetkých fakúlt TU.

kok2

Koktejlovica bola po ročnej pauze v poradí druhou takto veľkou akciou, ktorú organizovali študenti Trnavskej univerzity. Prvé podobné podujatie, Beánia TU, sa pod záštitou univerzity konalo pred dvomi rokmi tiež v športovej hale. Organizátori tak naň nadviazali v snahe vytvoriť z podobných udalostí tradíciu. Tentokrát však nešlo o beániu v pravom zmysle slova, pretože klasická beánia býva na jeseň. Preto sa po internetovom hlasovaní rozhodlo o názve Koktejlovica. „Snažili sme sa tomu dať aj taký štýl. Zapadalo nám to dobre k tomu, že ženy nosia kokteilové šaty a kokteily môžu byť alkoholické i nealkoholické. A je to taký dráždivý názov, ktorý je preberaný, čo je podľa mňa fajn,“ vyjadril sa ohľadom názvu hlavný organizátor Oliver Solecký.

Počas večera vystúpila kapela Smola a Hrušky, ktorá pravidelne hráva na rôznych študentských akciách. Spevák skupiny, Jozef „Spoko“ Kramár, o ich vystúpení povedal : „Tento rok sme tu druhýkrát, ale v podstate dnes boli úplne iní ľudia, lebo predtým sme hrali pre úplne inú fakultu. Bolo to rovnako dobré a dnes bolo hlavne oveľa viac dievčat. Bolo veľmi dobre, fakt. Každý koncert je iný, aj keď hrávame plus-mínus rovnaké pesničky. Každý koncert je špecifický, niekedy je milión ľudí a necítime sa tak dobre, a niekedy je pár ľudí a je to super. Dnes bolo výborne a väčšinou je to výborne.

Okrem Smoly a Hrušiek mali zúčastnení možnosť vidieť skupinu Bacil & Rakby a DJ Erika z Bratislavy. Pôvodne mali vystúpiť aj sestry Kollmanové, známe z Česko Slovensko má talent 2011, ale nakoniec im zdravotné dôvody nedovolili zúčastniť sa.

Spoločenskej udalosti sa zúčastnil aj sám pán rektor, ktorý ju vníma veľmi pozitívne : „Je to taká vlastne prvá akcia, ktorá môže založiť nejaký taký precedens, takú tradíciu v tom, že všetky fakulty sa zídu, ľudia sa zabavia a spoznajú medzi sebou. Myslím, že keď sa to zopakuje viac rokov za sebou, tak sa potom medzi sebou môžu všetci zoznámiť alebo na druhej strane prídu aj tí, ktorí prvý či druhý rok neboli. Je to dôležité pre identitu školy a preto, aby sa tu tí ľudia dobre cítili, lebo študentský život nie sú len skúšky, ale aj tak trošku spolu žiť, zabávať sa, zoznámiť a vyriešiť si svoje problémy.“

Hlavný organizátor akciu zhodnotil takto : „Som relatívne spokojný. Vidím však priestor, kde by sa dalo rásť a vidím muchy, ktoré by sa dali ešte vychytať. Je to dobrá akcia, ale ešte sme nedosiahli celý jej potenciál. Myslím si, že je vždy kam rásť. Od tých dvoch rokov sme sa posunuli hlavne v tom, že je to celouniverzitná akcia, ale v skúsenostiach a podobne máme ešte určite kam rásť a máme čo vylepšovať.“

kok3

 

Viac fotiek si môžeš pozrieť aj TU.

 

Text: KP; Foto: Katarína Komžíková


Pokračovať v čítaní

Další článok

Aetter FOTO