Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Aetter si na RádioRallye vybojoval tretie miesto

Napísal na 9. apríla 2017

Ďalší ročník súťaže internetových študentských rádií Rádiorallye 2017 v Žiline je za nami. Nechýbali sme na ňom ani my, dokonca to bol pre nás najúspešnejší ročník. Nielen pre debničku plnú vína, ktorú sme vyhrali, ale aj vďaka skvelým zážitkom, skúsenostiam a utuženiu nášho kolektívu.

Na Rádiorallye (RR) som sa veľmi tešila, no v deň odchodu moje nadšenie opadlo a prejavila sa panika a strach. V hlave som mala myšlienky typu: „Veď všetkých členov z rádia ani poriadne nepoznám. Budem sa mať s nimi o čom rozprávať? Dúfam, že tu nebudem len na príťaž.“

– Aetter na ceste do Žiliny

Hneď po príchode do Žiliny nás na stanici čakal náš sprievodca Jakub z rádia Rapeš, ktorý nás odprevadil na internáty, kde sme sa ubytovali. V prvom momente som si hovorila, že to nie je „žiadna sláva“ a neviem sa dočkať, kedy prídem domov. Večer sme však vyrazili von a tam sa to začalo. Veď predsa len, skvelé príhody sa nikdy nezačínajú slovami – keď som jedla šalát. Začínajú sa slovami – keď sme sedeli s Aetterom všetci na pive. O tom, že sme milovníkmi alkoholu, asi nikomu netreba hovoriť a v spomínaný večer som začala cítiť, že nikomu neprekáža, že som neskúsená prváčka a veľmi sa nepoznáme. S ľuďmi v našom skvelom rádiu sme si veľmi rýchlo „padli do oka“. V takomto veselom duchu sme pokračovali v našom pobyte na RR až do konca.

Aetter pri svojej obľúbenej činnosti.

Na druhý deň si pre nás organizátori pripravili prehliadku Žiliny, no my sme si v rámci utuženia kolektívu vymysleli vlastný program. Večer nás čakalo slávnostné uvítanie a po ňom párty v podniku vyhradenom len pre rádia z RR, na ktorej sme to roztočili tak, ako sa na naše rádio patrí. Bezpochyby na nás len tak ľahko nezabudnú a chlapci zo Žilinskej univerzity na naše tance budú ešte veľmi dlho spomínať.

Na tretí deň nás čakali odposluchy. Vstávanie bolo naozaj ťažké pre tých, ktorí parket opúšťali v skorých ranných hodinách. Pri počúvaní nahrávok sme pomaly, ale isto zistili, že naše rádio vydáva naozaj kvalitný materiál a čoraz viac napredujeme. Po náročnom dni plnom počúvania nahrávok nás čakala ďalšia párty, na ktorej sme my, Aetteráci, nemohli chýbať. Opäť sme rozprúdili skvelú náladu v žilinskom Sézame. Do tanca a spevu sa osmelili aj členovia iných rádií, a tak sme sa spolu s nimi zabávali v priateľskom duchu a dobrej nálade. Aj keď by sme určite radi zostali dlhšie, túto noc nás hnala na internát myšlienka, že ráno nás čaká náročný deň v podaní Fonorallye a živého vysielania, na ktorom sme museli byť svieži.

Prípravy na Fonorallye a živé vysielanie

Hneď ráno sme sa vydali do terénu s diktafónmi v ruke a začali sme tvoriť. Nezľakli sme sa ani nových žánrov, ktoré sme dovtedy nikdy nerobili. Jednu nahrávku sme, bohužiaľ, nestihli zostrihať, no o to väčšia skúsenosť a motivácia nás poháňa vpred do ďalšieho ročníka. Po Fonorallye sme ďalej skladali koncept živého vysielania na tému láska. Dokonca sme sa dovolali aj Gizke Oňovej, ktorá bola práve v Barcelone s jej manželom na oslave ich výročia. Náhoda? Ja myslím, že nie, pretože tohtoročnou „hymnou“ RR pre nás bola pesnička Barcelona od Eda Shearana. Pred živým vysielaním sa nás zmocnil veľký stres a strach. Išlo naozaj o veľa a chceli sme dať zo seba maximum. A dokázali sme to! Pozrite si, ako vyzeralo naše živé vysielanie.

V deň hodnotenia sme boli plní očakávaní. Chceli sme získať aspoň jedno umiestnenie, no to, čo prišlo, naozaj nikto nečakal. Vyhrali sme tri prvé miesta, 9 litrov vína a v celkovom hodnotení sme skončili tretí. Ak by porota odovzdávala diplomy za všetky tri miesta, tak by steny nášho rádia zdobilo až 10 diplomov, čo sa Aetteru ešte nikdy nestalo.  Nedokázali sme len to, že sme skvelý kolektív, ale aj to, že napredujeme a sme čoraz lepší a šikovnejší.

Tím rádia Aetter oslavuje úspech

Na RR som pochopila, že Aetter nie je len rádio, do ktorého človek príde, povie pár slov do mikrofónu a spokojne ide domov. Aetter je druhá rodina, ktorá pomôže, keď to človek potrebuje, ktorá podporí, keď má slzy na krajíčku. Aetter nie je rádio, v ktorom hrabe každý pre seba. Je to rádio, v ktorom držíme všetci spolu a pomáhame si, aby sme spoločne napredovali a myslím, že tohtoročná Rádiorallye je tomu dôkazom.

A takto sme oslavovali výhru už v našom rádiu.  Kto neprišiel, môže ľutovať.

Afterparty po súťaži v rádiu Aetter

 

Foto: Facebook a súkromné fotky členov rádia Aetter

Nahrávka: Michal Petro a Veronika Sásiková


Pokračovať v čítaní