Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

MÁME LINE-UP LETA 2017

Napísal na 8. apríla 2017

Ako je zvykom, aj tento rok sa študenti i neštudenti tešia na festivalové leto. Ak ste ešte nerozmýšľali, kam povedú vaše festivalové kroky, my vám predostrieme zopár možností. Nepochybne medzi prvú z nich radíme festival GRAPE!

Foto: Patrik Gubiš Photography

Britský spevák TOM ODELL, novozélandská kapela THE NAKED AND FAMOUS, britská kapela TWO DOOR CINEMA CLUB či americká popová kapela CIGARETTE AFTER SEX, a to je len zlomok z toho, čo si pre nás pripravili organizátori ôsmeho ročníka.

Toma preslávila pieseň „Another Love“ z roka 2012, ktorá sa dostala do rebríčka BBC Sound of 2013. Spevák bol vďaka tejto skladbe nominovaný na „British Male Solo artist“ či „British Brakthrought artist“. Dnes má na konte dva debutové albumy (Long way down a Wrong Crowd).

Prvú desaťročnicu má za sebou indie rocková Írska kapela Two Door Cinema Club. Kto by nepoznal „Are we ready?“ A my teda sme ready na ich hudobné vystúpenie.  Kapela sa preslávila debutovým albumom s názvom „Tourist History“, ktorý získal ocenenie za írsky album roka 2010. O dva roky neskôr si na svoje konto pridala album s názvom „Beacon“. Kapela nezaháľala a svojich fanúšikov potešila aj minulý rok a to ďalším albumom s názvom „Gameshow“ ktorý rovnako ako predchádzajúce obsahuje veľké množstvo úžasných skladieb.

Organizátori si tento rok pri pozývaní  hostí dali záležať, festival navštívia aj „The Naked and Famous“,  ktorá je na hudobnej scéne od roku 2007. V roku 2010 vyšiel ich prvý album „Passive me, aggressive you“ , ktorý si získal veľlké množstvo fanúšikov a ocenení.  Kapela pracovala ďalej a o tri roky neskôr vypustili medzi ľudí svoj druhý album s názvom  „Rolling Waves“. Minulý rok kapela vydala svoj tretí album „Simple forms“, ktorý medzi fanúšikmi kapely získal taktiež veľký úspech a my sa tešíme z toho, že si na festivale budeme môcť vypočuť okrem známych starších hitov aj ich najnovšie ako napríklad „Young blood“.

Z ďalekého zámoria si na festival príde zahrať americká popová kapelka „Cigarette after sex“, Ktorá existuje od roku 2008 a do povedomia sa dostala svojím EP s názvom „L“ z roku 2012. Neskôr vydalI pesničku s názvom „Affection“  a pred dvoma rokmi sa fanúšikovia dočkali ďalšieho skvelého výtvoru z dielne kapely, ktorá má názov „K“.  My však dúfame, že na Grape si budeme okrem týchto skvelých hitov vypočuť aj známy song s názvom „Nothing´s gonna hurt you baby“.

 

KEDY? 11.12. augusta
KDE? Piešťanské letisko 
   KOĽKO? 55 eur (dva dni), 45 eur (sobota)

Minulý rok sa na GRAPE objavil aj známy spevák Milky Chance, ktorý so svojou gitarou roztancoval nejedno polienko.  Dievčenské duo MO rovnako patrilo k vytúženým interpretom, a to nie len pre mužské oči a uši.

Foto: Patrik Gubiš Photography

 

Foto: Patrik Gubiš Photography

Skalopevní a verní fanúšikova vedia, že okrem úžasnej hudby a svetoznámych účinkujúcich, môžeš na festivale zažiť kadečo.

Nájdeš tu párty-stany s elektrickou hudbou, my vypichneme známy ,,Silent Disco“, nie je predsa nič viac ako táto tichá tanečná tlačenica. Veku sa medze nekladú, organizátori sa preto snažia každý rok vyhovieť všetkým vekovým kategóriám, zober mamičku, dedka, kojenca, kohokoľvek! A kúp im dobré pivo a skvelé jedlo! Naše tipy: známe hotdogy od NYC Corner sú na nezaplatenie, rozhodne ti odporúčame sa pri nich zastaviť.

Keďže minulý rok bol zadaný dress code, a síce, nesmela chýbať BIELA, sme zvedaví, čo pre nás organizátori chystajú teraz. Nechajme sa prekvapiť, nezabudnime ale, že GRAPE je známy rôznorodosťou a kreativitou outfitov svojich návštevníkov.

Predpredaj vstupeniek je spustený od decembra, stíhaš? KUPUJ TU