Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

9-ročný chlapec fajčiar! Koľko ľudí mu zapálilo?

Napísal na 1. decembra 2014

Cigarety, cigary či cigárky. Snáď niet na svete dospelého človeka, ktorý by si ani raz v živote nezapálil. Niektorí fajčiť skúsili, no nikdy si nekúpili ani len krabičku. Iní fajčia príležitostne, z nudy či pod vplyvom alkoholu. Poslednú skupinu tvoria tí, ktorí si deň bez cigarety už nevedia predstaviť.

Prieskumy dokazujú, že najčastejšie s fajčením začínajú ľudia v puberte. Každým rokom je však veková hranica začiatku fajčenia nižšia a nižšia.

Predstavte si, že sedíte s priateľmi na káve a popri tom si vychutnávate svoju cigaretu. Odrazu k vám príde malý chlapec a požiada vás aby ste mu zapálili. Ako by ste zareagovali?

Túto otázku si položili aj Američania a rozhodli sa konať. Urobili prieskum, ktorý natočili a vzniklo veľmi zaujímavé video. Hlavnú úlohu v ňom totiž zohráva iba 9-ročný chlapec, ktorý sa po ulici prechádza s cigaretou v ruke a žiada náhodných okoloidúcich, aby mu ju zapálili. Pravdaže, najskôr sa ho všetci snažia presvedčiť, že fajčiť sa nemá, no keď sa ich opýta na dôvod, prečo fajčia oni, strácajú vhodné argumenty.  A ako to nakoniec celé dopadlo? Pozrite sa sami (video pod anketou).

[poll id=“22″]

VIDEO:

Text:    Natália Parnayová

Zdroj: www.youtube.com


Pokračovať v čítaní