Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

6 filmov pre tvoj halloweensky večer

Napísal na 31. októbra 2018

S blížiacim sa 31. októbrom sa mnohí pripravujú na halloweenske oslavy výrobou masiek či vyrezávaním tekvicových strašiakov. Čo však s nami, ktorí sa chcú na Halloween zababušiť do deky a nasávať atmosféru plnými dúškami v pohodlí domova? 


Existuje mnoho filmov, ktoré si ľudia spájajú s halloweenskym sviatkom. Niekomu prídu na um superhrdinovia, niekomu horory, iným čarovné svety, no aj milovníci komédií si môžu prísť na svoje. Nadčasové klasiky aj novinky z posledných rokov nájdeš v našej top šestke filmov pre halloweensky večer.

Casper (1995) 

Duchovia sú neoddeliteľnou súčasťou halloweenu, a teda náš rebríček sa začína klasikou pod menom Casper. Film od Universal Pictures isto prebudí množstvo spomienok na detské časy. Zaspomíname si a zároveň navodíme tú správnu atmosféru. Priateľský duch Casper zaručene rozosmeje a „postraší“ každého nezávisle od veku a nálady.

Addamsovci aj Casper odolali zubu času a sú obľúbení dodnes. Zdroj: imdb.com

 

Rodina Addamsovcov (1991)

Samá čierna, morbídny humor, odseknutá ruka, ktorá sa hýbe z vlastnej vôle, či vlasatý bratranec It. Ikonická klasika z roku 1991, ktorá ovláda televízne obrazovky už takmer 2 celé desaťročia je to pravé orechové pre večer plný smiechu, a to bez toho, aby stratil svoje tajomné čaro. Morticia, Gomez, Wednesday, Pugsley a mnohí ďalší sa už na teba tešia!

Fantastické zvery a ich výskyt (2016)

Svet plný čarov, fantastických bytostí, „záporákov“ so zákernými úmyslami. Presne tými sa vyznačuje tvorba J.K. Rowlingovej, do ktorej spadajú aj filmy o dobrodružstvách Mloka Scamandera a jeho priateľov. Zaklínadlá, čarovné prútiky a metly sú predsa pre čarodejnice a bosorky neodmysliteľnou súčasťou. Vedel si, že sa tento film už čoskoro dočká pokračovania?

Kúzelníci, bosorky, či kostlivci sú obľúbené halloweenske kostýmové nápady a tieto dva filmy ťa isto inšpirujú! Zdroj: continental-film.sk, disney.wikia.com

Halloweentown (1998)

Príbeh o mladej čarodejnici, ktorá ako 13-ročná spoznáva svoje nadprirodzené schopnosti, z dielne Disneyho je nádielka nostalgie a príjemného posedenia k hrnčeku horúcej čokolády. Vlkolaci, duchovia, upíri, goblini, kostlivci – tento 20-ročný výlet do sveta mágie ich má všetkých. Kto by bol povedal, že práve film s takýmto názvom bude pre Halloween tou správnou voľbou.

Carrie (2013)

Správny halloweensky rebríček sa nezaobíde bez hororu. Zúrivá a krvavá Carrie z dieľne Stephena Kinga je voľbou pre milovníkov krvákov, démonov a stredoškolskej drámy. Vezmi si do ruky pukance, zakry hlavu popod oči a sleduj Chloé Moterz ako krvilačnú Carrie.

Halloween (2018)

Klasika z roku 1978 sa konečne dočkala remake-u od Universal Pictures. Film beží práve teraz v kinách, preto ak by si si predsa len rozmyslel tú deku a chcel vyraziť medzi ľudí, Halloween je práve pre teba. Horor o maskovanom sériovom vrahovi je ideálnou voľbou na 31. október. Trailer na túto horúcu novinku nájdeš aj tu.

Zdroj: Youtube, imdb, continental-film.sk, wikia, CBN